2019 LGS Soruları Cevapları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
23 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
2019 LGS soruları ve cevapları

2019 LGS soruları ve cevapları

2019 LGS Soruları ve Cevapları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenmiş olan ve öğrenciler adına büyük bir önem taşıyan önemli sınavda geride kaldı. Tüm sene boyunca sınava hazırlanmış olan adaylar oldukça derin bir nefes almalarının yanında “2019 LGS soruları ve cevapları” ile ilgili yaygın olarak Google üzerinde ve diğer arama motorları üzerinde aramalar gerçekleştirmeye başladılar. Sınav 1 Haziran tarihinde ayrı 2 oturum düzeninde gerçekleşmiştir. Açılımı ise Liselere Geçiş Sınavı’dır. Sınavda Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü dersi, İngilizce dersi, Matematik dersi, Fen Bilgisi derslerinden konulara yer verilmiştir. İçeriğimizin en altında yer alana bağlantılarımızdan sınavda yer alan sorular ve cevaplarla ilgili dosyaya ulaşabilir, dilerseniz PDF formatında bilgisayar, telefon ya da tabletlerinize kolaylıkla indirebilirsiniz.

2019 LGS soruları PDF indir
2019 LGS soruları PDF indir

2019 LGS Soruları PDF İndir

MEB tarafından yukarıda belirttiğimiz tarihte yapılmış olan ve 2 oturumdan oluşan sınava yüzbinlerce aday yoğun olarak katılım sağladı. Adaylar sınav sonrasında ise sıkça “2019 LGS soruları PDF indir” şeklinde araştırmalara başladılar. Bizde hem bu senenin hem de bundan sonraki yapılacak olan tüm sınavların soru ve cevaplarını kullanıcıların rahatlıkla bulabilmesi adına sayfamız üzerinde kategori oluşturarak burada güncel olarak paylaşmaya karar verdik. Aşağıda yer alan bağlantılarımızdan kolaylıkla bilgilere ulaşabilirsiniz.

LGS 2019 soruları
LGS 2019 soruları

LGS 2019 Sorularını Aramak İçin Zaman Kaybetmeyin!

Adaylar sınavda sayısal-sözel olarak 2 oturumda sınava katılım sağlamışlardır. Sözel alanda sorulmuş olan soru sayısı; Türkçe 20 soru, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 10 soru, Din Kültürü 10 soru, İngilizce 10 soru şeklinde dağılım yapılmıştır. Toplamda 50 soru sorulmuştur.

2.Oturum ise sayısal alan konularını kapsamaktadır. Burada da; Matematik 20 soru, Fen Bilgisi 20 soru şeklinde dağılım yapılmıştır. 2.Oturum toplam soru sayısı ise 40’tır.

Adaylara süre olaraksa sözel alan için 75 dakika, sayısal alan için de 80 dakika verilmiştir. “LGS 2019 soruları” ile ilgili tüm bilgileri içeriğimizde dikkatli bir şekilde inceleyebilirsiniz.

LGS 2019 Sözel Soruları ve Cevap Anahtarı PDF İndir

LGS 2019 Sayısal Soruları ve Cevap Anahtarı PDF İndir

Bir önceki yazımız olan Bekçilik Sınavı Çıkmış Yazılı Soruları başlıklı makalemizde 2018 yılı bekçilik sınavı a kitapçığı, 2018 yılı bekçilik sınavı b kitapçığı ve 2019 bekçilik sınavı çıkmış sorular pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Bekçilik Sınavı Çıkmış Yazılı Soruları

Sonraki Yazı

ALES Çıkmış Sorular ve Çözümleri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir