Antrenmanlarla Matematik 1

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Antrenmanlarla Matematik Zirveye Çıkarıyor

Antrenmanlarla matematik 2014 senesinde antrenman yayınları tarafından yayınlanmaya başlanmıştır. Matematik altyapısı ve temeli olmayanların, matematiğe sıfırdan başlamak isteyenlerin kullanımı için hazırlanmış bir üründür. Üründe matematiğin en temel konularından başlanarak dersin öğrencilere ve matematikte kendisini geliştirmek isteyen herkese anlam ve öğreniminin keyifli hale getirilmesi esas alınmıştır. Kitapta yer alan en temel amaçsa matematiği oldukça zor ve sıkıcı bulanlar için, o kadar zor olmadığını ve aksine oldukça keyifli olduğunu göstermektir. Ürün 4 kitaplık bir serinin ilk kitabı olma özelliği taşımaktadır. Ürün içerisinde konu anlatımlarının yanında, her konuya özel yapıda hazırlanmış alıştırmalar ve testler bulunmaktadır. Serinin 1.kitabı içerisinde toplama işlemleri ve çıkarma işlemleri gibi en temeli hedef alan konulardan başlanarak aşamalı olarak paylaşım yapılmıştır. Ayrıca çarpma ve bölme işlemleriyle devam eden kitapta 4 işlemde de öğrenenlerin hata yapmadan, teknikleri öğrenmeleri amaçlanmıştır.

Ürün içerisinde yine ilerleyen aşamalarda işlem öncelikleri, parantez açma işlemleri, sadeleştirme konularına değinilmektedir. Bunlarında devamında ise konular rasyonel sayılar ve ondalıklı sayılarla devam etmektedir. Sonraki süreçte ise oran-orantı konuları, rasyonel denklem çözümleri anlatılarak öğrencilerin matematiğin temelini eksiksiz bir şekilde atmaları sağlanmaktadır. Basit eşitsizlik çözümlemeleri, mutlak değer çözümlemeleri, üslü ifade çözümlemeleri, köklü ifade çözümlemeleri, 2.dereceden denklem çözümlemeleri gibi, çarpanlarına ayırma gibi konulara da değinilerek öğrencilerin altyapıları oldukça güçlendirilmektedir. Ürün 368 sayfadan oluşmakta ve ürün içerisinde örnek sorularla birlikte soruların çözüm teknikleri de yer almaktadır. Bunun kolaylığı ise öğrencilerin daha fazla soru çeşidi görmelerine olanak sağlamasıdır. Bu şekilde öğrenciler soruların çözüm yollarını da kavramaktadırlar.

antrenmanla matematik
antrenmanla matematik

Antrenmanla matematik kitabı işlem hatasını yoğun şekilde yapmakta olan için, işlem çözüm hızlarını arttırmak isteyenler için ve matematiği en temelinde oldukça sağlam bir yapıda öğrenmek isteyenler için mutlaka tavsiye edilmektedir. Kitabı yazarı; “Matematik yapamadığını, anlayamadığını söyleyen birçok bireyin temel sorununun geçmiş yıllardan gelen, farkında dahi olmadan çok temel eksik bilgiler, yanlış bilgiler” olduğunu beyan etmektedir.

Öğrencilerin bu kitabı sonuna kadar güzel bir şekilde anlayıp bitirmeleri durumunda ise geçmişten kalan eksikleri pratik ve oldukça hızlı bir yapıda gidereceklerini de ifade etmektedir.

antrenmanlarla matematik
antrenmanlarla matematik

Antrenmanlarla matematik 1 kitabı içerisinde yer alan bilgiler matematiğin temeli için oldukça yeterlidir. Bu kitap içerisinde yer alan konuların tamamına hâkim olmadan alınan her kitapta geçmişte yaşanan sorunlar devam edecektir. Sınav süreçlerine hazırlanmak isteyen adayların, matematik dersine yeni çalışmaya başlamış olan adayların, öncesinde herhangi bir matematik temeli bulunmayan adayların kullanabilecekleri tam bir başvuru kaynağı statüsünde ürün.

Ayrıca kitap içerisinde 30 günlük çalışma programı yer almaktadır. Bu program günlere bölünmüş şekildedir. Her 1 günse farklı bir konuya ayrılmıştır. Her gün içerisinde konu anlatımından sonra ise kolay zora doğru soru çözümleri de konuların pekişmesine olanak sağlamaktadır. Kitap içerisinde açık uçlu sorular ve testler de fazlasıyla yer almaktadır.

İlgili Ürünler

Antrenman Yayınları Antrenmanlarla Matematik 1
Antrenman Yayınları Antrenmanlarla Matematik 1
Antrenman Yayınları Antrenmanlarla Matematik 2
https://www.yardimcikitaplar.com/antrenman-yayin-antrenmanlarla-matematik-3
Antrenman Yayınları Antrenmanlarla Matematik 3

Bir önceki yazımız olan TYT Yardımcı Kitapları başlıklı makalemizde tyt yardımcı kitaplar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

TYT Yardımcı Kitapları

Sonraki Yazı

Kitap Satış Siteleri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir