Çocuk Kitapları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
çocuk kitapları

çocuk kitapları

Çocuk Kitapları Gelişime Büyük Katkı Sağlıyor

Çocuklarınızın eğlenceli ve keyifli zaman geçirmeleri için mutlaka “çocuk kitapları” seçimini doğru yapmanız gerekmektedir. Kitaplar, çocuklarınıza hem fiziksel hem de ruhsal açıdan oldukça büyük fayda sağlamaktadır. Çocuklarınızın yaşına ve anlama kapasitesine, ilgisine uygun ürünler arasından seçim yaparak onların zamanlarını keyifli şekilde geçirmelerine fırsat sağlayabilirsiniz. Çocuklarınız için seçebileceğiniz kategoriler hakkında bilgi verecek olursak da; Çizgi romanlar, dikkatlerinin güçlenmesine olanak sağlayan kitaplar, dünya klasiklerinden seçmeler, zekâ gelişimlerine katkı sunan ürünler, aktivite ve öğrenim süreçlerine katkı sağlayan kitaplar arasından herhangi bir yâda birkaç ürünü birden tercih edebilirsiniz. Bu ürünler arasında 0 yaştan 12 yaş aralığına kadar her yaşa hitap eden ürünler yer almaktadır. Yaşa göre ürünler seçmeniz daha doğru olacaktır. çizgi romanlara da mutlaka iyice bakmanızı önermekteyiz. Bu yazdıklarımızı göz ardı etmeden eğitici-öğretici ürünlere yönelmeniz doğru bir tercih yaptığınızın kanıtıdır.

çocuk kitapları yardımcı kitaplar
çocuk kitapları yardımcı kitaplar

Çocuk Kitabı Öğrenmenin Temel Kaynağıdır

Kitaplar, hem görünümleri hem de özellikleri açısından farklı özellikler taşımaktadırlar. “Çocuk kitabı” içinse biçimsel, anlatımsal özellik oldukça büyük değer taşımaktadır. Biçim kelimesini açacak olursak, ürünün kapak görünümü akla gelmektedir. Çocuklarınız, ürünleri tercih etmeden önce kapaklarında bulunan görsellere bakmaktadır. Çocukların ilgisini üzerine toplayan rengârenk tasarımlar sıkça ürünlerde kullanılmaktadır. Çocuğunuzun gelişimine ve öğrenimine katkı sağlayan en temel husus ise kitapta değinilen konu ve yazarın üslubudur. Yazar ürünü geliştirirken, çocukların rahatlıkla anlayabileceği kavramlara değinmeli, söylemi de oldukça net olmalıdır. Çocuklarınızın yaşına ve yaşam düzeylerine uygun kelimelerin ürün içerisinde yer alması durumunda çocuğunuzun kelime haznesi de o denli gelişecektir. Yeni kelimeler öğrenecek, yeni kavramlar duyacaktır. Çocuklarınız için ürün seçiminde mutlaka güven, sevgi, dostluk, iyilik, cesaret, hoşgörü, sorumluluk bilinci uyandıran kavramlara yer veren konularda ürünlere öncelik vermelisiniz.

çocuk kitabı yardımcı kitaplar
çocuk kitabı yardımcı kitaplar

Çocuklar İçin Kitap Seçimi Doğru Yapılmalıdır!

Çocuklarınızın okuma alışkanlığı kazanmaları için seçeceğiniz ürünlere oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken birçok faktör bulunmaktadır. Çocuklarınızın yaş aralığı, ilgi alanları bu faktörlerden en önemlileridir. Bu söylediğimiz şeylere dikkat ederseniz, çocuklarınız aldığınız ürünlere oldukça heves gösterecek, okumayı öğrenmek için gereğinden fazla müdahalede bulunacaktır. Alacağınız ürünün üzerinde yer alan yaş aralığına mutlaka bakmalısınız. Çocuğunuzun yaşına uygun ürünü almanız onun zihinsel yapısına uygun bulunacağı için gelişimini de oldukça olumlu etkilemektedir. “Çocuklar için kitap” seçiminde belirli yaşa geldikleri zaman kitapları kendilerinin seçmelerine olanak sağlamalısınız. Kitap kapakları çocukların oldukça dikkatini çekmektedir, kendileri kapaklarını inceleyerek ürünler seçtiklerinde okuma hevesleri de artacaktır. Kitabı sıkılmadan bitireceklerdir. Tabi çocuklar beğendikten sonra, sizin içeriğini, içeriğinde yer alan konuları incelemeniz de fayda vardır. Kişisel gelişimleri açısından sizin bu davranışı sergilemeniz çok önemlidir. Öğrenim süresi hızlı olan çocuklara aldığınız ürünler içerisinde argo kelimelere dair kelime öbekleri bulunmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürünler arasında seçim yapmanızın gerektiği durumlarda ürünlerin türlerine mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Eğer tercihiniz bir masal kitabından yana olacaksa içeriğine, içeriğinde geçen konuya bakmanızı önermekteyiz. Yalın şekilde anlatılan şiir kitapları almak da çocuğunuz için iyi bir yatırım olabilir. Çocuklarınızın sık aralıklarla okuduğu, takip ettiği çizgi romanlara da mutlaka iyice bakmanızı önermekteyiz. Bu yazdıklarımızı göz ardı etmeden eğitici-öğretici ürünlere yönelmeniz doğru bir tercih yaptığınızın kanıtıdır.

Çocuklar için kitap
Çocuklar için kitap

Çocuğunuza özel ürün almak, onu mutlu etmek, ona harika bir sürpriz yapmak isterseniz linkten eğitici-öğretici ürünlere bakabilir, onların gelişimi için en büyük iyiliği yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Yakın Kitapçı başlıklı makalemizde en yakın kitapçı ve istanbul kitabevleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

En Yakın Kitapçı

Sonraki Yazı

Adidas Okul Çantası

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir