E-Okul Öğrenci Giriş Sayfası

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
e-okul

e-okul

E-Okul Öğrenci Bilgi Sistemi

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 senesinin Ocak ayı içerisinde kullanıma sunulmuş olan okul yönetimi için bilgi sistemi yazılımıdır.

Öğrencilerin okula kayıt zamanlarından başlayarak, mezun olmalarına kadar süren, tüm sürecin yönetimini sağlayan bir sistemdir. Geliştirilme sürecine ise Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bakmaktadır. Devlete bağlı okullar, özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumlarının tamamı, ortaöğretim kurumlarının tamamı bu sistem üzerinde işlem gerçekleştirmektedir. Bu sistem üzerinden yine öğrencilerin kayı işlemleri, nakil işlemleri, not giriş süreçleri, devamsızlık süreçleri, sınav bilgileri, merkezi sınavların (TEOG vs.) başvuru tercih işlemleri, haftalık ders çizelgesinin giriş işlemleri, duyuru işlemleri, modüller üzerinden bilgi giriş işlemleri gibi süreçlerin tamamı gerçekleştirilmektedir. Ayrıca e-okul sistemi üzerinden velilerin, öğrencilerin okul durumunu takip edebilmeleri için de bilgilendirme sistemi yer almaktadır. Veliler, bu sistem üzerinde öğrencilerin devamsızlık durumlarını, ders programlarını, davranışlarına verilen notları, sınavların tarihlerini, okul tarafından gerçekleştirilecek duyuruları, merkezi sınavlara girebilmek için gerekli giriş belgelerini, tercih sonuçlarının da tamamını görebilmektedirler. Bu sisteme girişte e-okul sistemine girişte aynıdır. Ayrıca e-okul ve velilerin takibini yapabilecekleri sisteme giriş için buraya tıklayıp, ilgili giriş sayfasına yönlenebilirsiniz. Her 2 giriş ekranı da tek sayfa üzerinde yer almaktadır.

e-okul veli bilgilendirme sistemi
e-okul veli bilgilendirme sistemi

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)

E-Okul VBS sistemine ilgili velinin öğrencisinin TC Kimlik Numarası ve Okul Numarası girişi sağlandıktan sonra, bir takım güvenlik soruları cevaplanarak giriş yapılabilmektedir. Mobil cihazlarınız üzerinden de sisteme çok rahat bir şekilde giriş gerçekleştirebilirsiniz. E-okul VBS sisteminde yer alan en temel amaç öğrenci velilerinin de çocuklarının okulla ilgili süreçte bilgilerini bilmeleri esas alınarak geliştirmesi yapılmıştır. Ülkemizde Google, Yandex gibi arama motorları üzerinde oldukça yoğun arama rakamlarına ulaşmaktadır.

e-okul öğrenci giriş ekranı
e-okul öğrenci giriş ekranı

E-Okul Öğrenci Giriş Sayfası

E-Okul Öğrenci giriş sayfasına giriş yapabilmeniz için öncelikli olarak ilgili sayfaya yönlenmeniz gerekmektedir. Sonrasında solda yer alan kısımdan doğrulama kodu, Kullanıcı adı, Şifre bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Öğretmenler öğrencilerin sistemlerine giriş yapmaları durumunda da e-Devlet bilgisiyle giriş işlemini gerçekleştirebilmektedirler.

E-Okul Nakil Yapma Başvurusu

İlk yerleştirme işleminde herhangi bir yere yerleşemeyen, ayrıca yerleşmiş olduğu okulu değiştirmek isteyen öğrencilerimiz için de “E-Okul nakil yapma başvurusu” işlemi bulunmaktadır. Bunun için de sistem içerisinden kolay bir şekilde işlem gerçekleştirebilirsiniz. Sistem içerisinden isminizin yanında yer alan bağlantıyı takip ederek nakil sistemine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca yazımızı tıklayarak da gerekli sayfaya kolay bir şekilde yönlenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yardımcı Kitaplar Kampanya Kodu başlıklı makalemizde yardimcikitaplar.com kampanya kodu, yardimcikitaplar.com müşteri memnuniyet anketi ve yardımcı kitaplar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Yardımcı Kitaplar Kampanya Kodu

Sonraki Yazı

LGS Sınavı Cevap Anahtarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir