2019 Yılında En Çok Okunan Kitaplar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
en çok okunan kitaplar 2019

en çok okunan kitaplar 2019

2019 Yılında En Çok Okunan Kitaplar

En çok okunan kitaplarla ilgili listeyi kitapseverlerimiz için oluşturduk. Yerli ve Yabancı yazarların yazdıkları en çok satılan ürünler arasından seçilen bu listeyle yeni bir kitap almaya karar verdiğinizde oldukça fikir sahibi olabilirsiniz. Bilindiği üzere yaz aylarında tatilin en güzel yanlarından birisi de plaja uzanıp sevilen, ilgi duyulan bir kitap okumaktır. Yılın verdiği yorgunluğu atmanın en etkili yöntemlerden birisidir bu. Sizler için oluşturduğumuz 10 adet ürün bulunan bu listeden kesinlikle ilgi alanıza uygun yapıda ürünleri bulabilirsiniz.

Birçoğumuz ya fırsatımız olmadığından yâda maddi olarak kendimizi hazır hissetmediğimiz zamanlarda tatile gidememe durumuyla muhakkak karşılaşmıştır. Böyle durumlarda ise evin serin ve sessiz bir köşesine geçip, bacaklarınızı uzatarak güzel bir kitap okumaktır.

Kitap okumayı bir yaşam biçimi olarak benimsemiş olan kişiler tek tür kitapların yerine farklı birçok kültürde kitaplardan bilgi almak istemektedirler. Eğer ne tür bir kitaptan hoşlandığınızla ilgili kafanızda kuşkular dolaşmaktaysa türüne göre ön yargı belirlemeden herhangi bir kitapla okuma sürecine geçebilirsiniz. Aşağıdan çok okunan kitaplara göz gezdirebilirsiniz;

Kırlangıç Çığlığı (Ahmet Ümit): Kitapta baş komiser Nevzat karakteri yeniden işlenmiştir. İçerik yalın bir dille yazılmıştır. Kitabın her sayfası su gibi akıcı özelliğe sahiptir. Yılın en çok satan kitapları arasında yer almaktadır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (İlber Ortaylı): Yazar ülkemizde yaşamış olan en büyük Türk tarihi profesörleri arasında yer almaktadır. Kitap içeriğinde belgelerin dışında, yazarın edinmiş olduğu tecrübeler, bilgiler, deneyimlere de yer verilmiştir. İçerik oldukça akıcı ve sade bir içeriğe sahiptir.

Saklı Seçilmişler (Soner Yalçın): Kitabın yazarı gazeteci yazardır. En çok okunan kitaplardan birisidir. Konusu ise Dünya geneli gıda terörünün işlediği suçlar, ülkemize yansıyan etkileri, son yıllarda sıkça görülen kanser artışları, hormon bozuklukları, diyabet ve benzeri hastalıklarla ilgili kaleme alınmış olan bir eserdir. Kitabı okumanız durumunda ise okuyan değil, seçilen kişi olduğunuzu hissedeceksiniz.

Momo (Michael Ende): Kendinize nasıl zaman ayırabileceğiniz, zaman kontrolü gibi işlevlerle huzura erişmenizi sağlayacak bir kitap.

Bir Çöküşün Öyküsü (Stefan Zweig): Kitap, XV Louis dönemini konu almaktadır. Sarayda oldukça etkin bir rolü bulunan kadının öldürülmesi ile ilgili bilgi vermektedir.

İnsanın Anlam Arayışı (Viktor Frankl): İlk bölümde Nazilerin yapmış olduğu soykırımın etkisinden dolayı Auschwitz kampına gönderilmesi ele alınmaktadır. İkinci bölümde ise anlaşılması oldukça kolay olan bir akademik konu ele alınmıştır.

Sakın Büyüme Çocuk (Muhammet Recep Arar): Yazarın kitap yazma tarzı pek beğenilmemektedir. Ama kullandığı sözler oldukça etkili olduğundan dolayı yoğun bir ilgi gösterilmektedir yazarın eserlerine.

Kafası Değişikler Atlası (Fatih Dikmen-Zeynep Sevde): Adı bilinen yâda bilinmeyen birçok mucidin konu alındığı bir eserdir. İcatlardan bahsedilmektedir.

Harry Potter Seti (J.K. Rowling): Harry Potter kitapları tek bir sette 7 parça halinde toplanmıştır. Filmlerini de severek izlediğimiz kahramanın kitabı da oldukça keyif vericidir.

El Vedud (Tuğçe Işınsu): Kitapta okuyucuların ev sevdikleri özellik her bir yaprağının gül suyu kokmasıdır. İçerinde ise tüm duaların birleştirilmiş hali yer almaktadır. Ruhani olarak rahatlamak isterseniz bu kitap tam da size göre.

Eğer bunların dışında çalışma kitaplarını ihtiyaç duyuyorsanız o zaman da Yardımcı Kitaplar çevrimiçi alışveriş mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kitap Fuarı Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde kitap fuarı 2019, kitap fuarı 2020 ve tüyap kitap fuarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Kitap Fuarı Nedir? Ne İşe Yarar?

Sonraki Yazı

En Son Çıkan Kitaplar 2019

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir