En Yakın Kitapçı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
en yakın kitapçı

en yakın kitapçı

En Yakın Kitapçı Nerede Bulunur?

Kitap okumanın verdiği zevk, bilindiği üzere kitapçılarda başlamaktadır. İstanbul göz önünde bulundurulduğunda aradığınız ürünü bulmak ülkemizde yer alan diğer illere istinaden oldukça daha kolaydır. Baktığınız zaman kültür merkezlerinde aradığımız birçok ürünü bulabilmekteyiz. Ayrıca bazı mağazalar müşterilerine sunduğu kafe konseptiyle keyifli bir mola vermek adına oldukça ideal alanlardır.

Günümüzde keyifli zaman geçirebileceğiniz, çevrimiçi satış kanalları yerine gidip ziyaret etmek isteyeceğiniz böylelikle hem şehrimize hem de kendinize iyilik yapacağınız, İstanbul içerisinde yaşam kültüründe önemli bir değere sahip olan kitapçılar ve kitapevleriyle ilgili yerler. Şunu da belirtmek istiyoruz ki, Sizde İstanbul sınırları içerisinde yaşayan biriyseniz “en yakın kitapçı” denildiğinde bu yerlerin tamamına çok rahat bir şekilde ulaşma imkanınınız olduğunu belirtmek istiyoruz.

İstanbul’da Yer Alan Kitapçılar ve Kitapevleri

Kohen Hemşerileri Kitabevi; İstanbul Beyoğlu içerisinde bulunan, tüm değişimlere rağmen ayakta kalmayı başarmış olan köklü geçmişe sahip bir yerdir. İlk kuruluş yılından söz edecek olursak 1918 senesinde İstiklal Caddesinde 491 kapı numaralı dükkânda, Mazalto ve Eliza Cohen adında 2 kız kardeş tarafından kurulmuştur. Kurulduğunda harcanan sermaye ise 4TL’dir. Günümüze kadar birçok yer değiştirmiştir. Son olarak 1964 senesinde bugün ki yeri olan Beyoğlu – Tünel Pasajı 13 numaralı yere taşınmıştır. Kurulduğu süreçten sonra 1970 senesine kadar yabancı dilde yazarların eserleri satılmıştır. Burada moda ve tasarımla ilgili olarak sayısız kaynağa ulaşabilirsiniz. Zamanda oldukça keyifli bir yolculuk yapmak isterseniz burası tam da size göre.

kohen kitabevi
kohen kitabevi

Pandora Kitabevi; İlk olarak İstanbul Beyoğlu içerisinde kurulmuştur. Sonrasında Nişantaşı’na taşınmıştır. Burada 2 katlı şubesi yer almaktadır. Nişantaşı Valikonağı caddesine bakan oldukça geniş, ferah ve aydınlık bir yerdedir. Mağazanın alt katında yeni çıkan ürünler, üst katta ise farklı ilgi alanlarına özel yabancı kaynaklarda ürünler yer almaktadır. Buraya geldiğinizde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

pandora kitabevi
pandora kitabevi

Robinson Crusoe 389 Kitabevi; Adını istiklal caddesinden almıştır. Sonrasında ise İstanbul Beyoğlu’na taşınmıştır. Burada ise sanata dair sayısız birçok kaynağa ulaşabilirsiniz. Mağazası Salt Galata ve Galatasaray Yeni Çarşı içerisinde yer almaktadır. Edebiyat, sanat ve araştırma ürünleriyle ilgili olarak aklınıza gelemeyecek genişlikte kaynağı bir arada bulmak için daha fazla beklemeyin, hemen ziyaret edin.

Robinson Crusoe 389 Kitabevi
Robinson Crusoe 389 Kitabevi

YKY Kitabevi; Taksim Tünel’e doğru yürüdüğünüzde Galatasaray’a yaklaştığınız anda görenleri kendisine hayran bırakan, “Yapı Kredi Kültür Sanat Binası” içerisinde yer almaktadır. Mağaza 2 katlıdır. Hem Türkiye hem de Dünya edebiyatına dair binlerce yazarın ürününü çok rahat bir şekilde buradan temin edebilirsiniz. Ayrıca kitabevinin Kadıköy’de de şubesi yer almaktadır. Göztepe parkı karşısında da bir şubesi daha yer almaktadır.

YKY Kitabevi
YKY Kitabevi

Türk – Alman Kitabevi Cafe; 1955 senesinden itibaren İstiklal caddesi üzerinde yer almaktadır. Kitabevi Alman liseleri ve Avustralya liselerine yakın olmasından dolayı da sıkça kalabalık görülmektedir. Burada ise Almanca ders kitapları, Alman edebiyatına ait ürünler, farklı Almanca yayın ürünlerini de bulabilirsiniz. Ayrıca Türkçe kitaplar, İngilizce kitaplarla ilgili binlerce ürüne de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Türk yazarların Almancaya çevrilmiş yayınlarını da buradan bulabilirsiniz. 2015 senesinden günümüze kadarda cafe hizmeti de sağlamaktadır. Cafe tarafında ise lezzetli Alman tatlıları ve oldukça lezzetli kahvelerinden tadabilirsiniz.

Türk – Alman Kitabevi Cafe
Türk – Alman Kitabevi Cafe

Homer Kitabevi; Galatasaray Yeni çarşı üzerinde yer almaktadır. İlk kuruluş yıllarında arkeoloji, tarih, Bizans tarihi ve Türkiye ile ilgili olarak yurtiçi, yurtdışı yayınlanmış ürünleri satmakta idi. Günümüzde ise bu saydığımız ürünlerin yanı sıra farklı aklınıza gelebilecek birçok kategoride ürüne çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Akademik yayınlarla ilgilide aradığınız birçok ürüne ulaşabilirsiniz. Sabancı ve Bilgi üniversitesi içerisinde de şubeleri gözlerden kaçmamaktadır. Bunların yanı sıra ise Borusan Contemporaryde de görebilirsiniz.

Homer Kitabevi
Homer Kitabevi

Riverrun Kitabevi; Tophanede açılmış olup, Beyoğlu bölgesinin en gözde mekânları arasında yer almaktadır. Dışarıdan bakıldığında bir cafe sanabilirsiniz. Buradan bir kitap aldığınızda, saatlerce oturup kitabınızı okuyabileceğiniz bir atmosfer yansıtmakta.

Riverrun Kitabevi
Riverrun Kitabevi

FilBooks Kitabevi; fotoğraf ağırlıklı kitaplar, kahveler, atölyeleriyle kendisine hayran bırakan bir yapısı bulunmakta. Fotoğrafların tarihi, dergiler, çocuklar için kitaplar, bağımsız yayınların bulunduğu oldukça keyifli zaman geçireceğiniz bir cafe ve kitabevidir.

FilBooks Kitabevi
FilBooks Kitabevi

Nail Kitabevi; Kuzguncuk sokağında yer almaktadır. Denize çok yakın olduğundan dolayı stresten uzak kalmak, dinlenmek, keyifli bir zaman geçirmek isterseniz hiç durmadan gidin derim. Mekân 2 katlıdır. Her 2 katta da çay ve kahvenizi rahat bir şekilde içebilirsiniz.

Nail Kitabevi
Nail Kitabevi

Bunların dışında evinizde keyif geçirmek isterseniz, aradığınız ürün ayağıma kadar gelsin derseniz de o zaman burayı tıklayarak siz evde dinlenmenin keyfini çıkarırken, aradığınız üründe kapınıza kadar gelsin.

Bir önceki yazımız olan Kitap Satış Siteleri başlıklı makalemizde okunması gereken kitaplar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Kitap Satış Siteleri

Sonraki Yazı

Çocuk Kitapları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardımcı Kitaplar Blog

Yardımcı Kitaplar Blog