Geleceğe Nefes Fidan Kampanyası

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
geleceğe nefes ol katılım

geleceğe nefes ol katılım

Geleceğe Nefes Ol Kampanyasıyla Ağaçlar Fidan Açıyor

Vatandaşlarımızın çevreye ve yeşil alanlara karşı duyarlılıklarını arttırmak amacıyla başlatılmış olan “Geleceğe nefes ol kampanyası” gelecegenefes.com web sitesi üzerinden kayıt yaptırmış olan katılımcılara fidan dikim kampanyası katılım sertifikası vermektedir. Bu sertifikaların sosyal medya kanalları üzerinden paylaşımı kampanyaya olan ilgiyi de oldukça arttırmıştır. Bu kampanyayla birlikte yaklaşık 11 milyon civarında fidanın toprakla buluşacağı hedeflenmektedir. Kampanyanın başlangıç tarihiyse “11 Kasım 2019 saat: 11.11” olarak belirlenmiştir. Bu projenin kapsamıyla birlikte ülkemizde yer alan 81 ilde 2023 noktada fidanların dikimleri gerçekleştirilecektir. Projenin vatandaşlarımızın ilgisini üzerine toplaması için kampanya kapsamına bağlı olarak internet sitesi de kurulmuştur. Vatandaşlarımızın yapması gereken işlemse “gelecegenefes.com üzerinden istemiş oldukları bir lokasyonda kendi adlarına özel olarak fidan dikiminin gerçekleştirilmesine dair bilgilendirme yapmaktadır”.

geleceğe nefes ol kampanyası
geleceğe nefes ol kampanyası

Geleceğe Nefes Ol Katılım Şartları Nelerdir?

Kampanyaya katılım sağlayabilmeniz için Bakanlığımız tarafından hizmete açılmış olan “gelecegenefes.com” sitesine giriş yapmanız, sonrasında ise web sitesi içerisinde yer alan harita üzerinden adınıza özel fidanın dikiminin yapılmasını istediğiniz konumu seçerek tarafınızdan istenen bilgileri doldurup “Katıl” butonuna tıklamanız gerekmektedir. “Geleceğe nefes ol katılım” kampanyasının sitesi içerisinde aşağıda yer alan ekran görüntüsüyle karşılaşacaksınız. Bu harita üzerinden adınıza özel fidanın dikilmesini istediğiniz ili seçmeniz yeterli olacaktır. Burada şunu bilmenizi istiyoruz ki “kişiler ya da kurumlar istemiş olduğu sayıda fidan bağışı yapabilmektedirler. Bağışlamış olduğunuz fidanlar ağaçlandırma sahalarında yer alacaktır.” Fidan bağışı yapmak isterseniz de adet başı rakam “10TL” olarak fiyatlandırılmıştır. Ödeme işleminizi tamamladıktan sonra ise Elektronik Sertifika (E-Sertifika) talebiniz ortalama olarak 1 iş günü içerisinde, basılı sertifika talebinizse 5 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir. Daha güzel, daha yeşil bir Türkiye’de yaşamak için 11 milyon ağacı toprakla buluşturarak rekora koşmaktayız. Web sitesi üzerinden “Fidan Sahiplen” sekmesine tıkladığınız zaman adınızı, soyadınız, mail adresinizi girip istediğiniz şehri seçmeniz durumunda adınıza ücretsiz olarak 5 adet fidan dikimi yapılmaktadır.

geleceğe nefes fidan kampanyası
geleceğe nefes fidan kampanyası

Geleceğe Nefes Katılım Belgesi Vatandaşlarımızı Gururlandırıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılmış olan kampanya yurt genelinde yoğun ilgi görmesinin ardından devletimizin önde gelenleri vatandaşlarımıza her zaman bakıp gururlanmaları için “Geleceğe nefes katılım belgesi” vermeyi planlamışlardır. Tekrar belirtmek isteriz ki kampanyaya katılım tamamen ücretsiz. Eğer bağışta bulunmak isterseniz bu durumda fidan başı “10TL” olarak bağış rakamı belirlenmiştir. Ücretsiz olarak adınıza istediğiniz ilde 5 adet fidan dikimine talep oluşturabilirsiniz.

geleceğe nefes katılım belgesi
geleceğe nefes katılım belgesi

Bir önceki yazımız olan Okul Öncesi Etkinlik Kitapları başlıklı makalemizde okul öncesi eğitim seti, okul öncesi etkinlik kitabı ve okul öncesi hikaye kitapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Okul Öncesi Etkinlik Kitapları

Sonraki Yazı

Bilfen Yayıncılık Depar Cevap Anahtarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir