Güvenli Kitap Siteleri Hangileridir?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
güvenli kitap siteleri hangileridir

güvenli kitap siteleri hangileridir

Güvenli Kitap Siteleri Hangileridir?

Kitap okumanın faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Ayrıca bir o kadarda yarar sağlayan hobiler arasında yer almaktadır. Hobi kelimesini kullanmak pek doğru olmayabilir; Aslında kitap okumak bir hayat tarzıdır da diyebiliriz. Bir kitap almak istediğiniz zaman bunun birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Sahafları ziyaret edebilir, kitap mağazalarından alışveriş gerçekleştirebilir, günümüzde sıkça kullanılan en çok tercih edilen internet üzerinden de alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer seçiminiz internet olacaksa burada güvenlik oldukça büyük önem taşımaktadır.

Eğer ilk defa internet üzerinden bir alışveriş işlemi yapacaksanız yâda daha öncesinde alışveriş yaptığınız siteyle ilgili kafanızda tereddütler bulunmaktaysa, bu nedenlerden dolayı “güvenli kitap sitesi” aramaktaysanız bu yazımız sorununuza çözüm sağlayacaktır. Daha öncesinde olumsuz bir durumla karşılaştıysanız da yorum kısmında bunu bize belirtebilirsiniz.

Güvenilir Sitenin Manası Nedir?

Birçoğumuz bu durumlarla muhakkak karşılaşmış bulunmaktayız. Yüzlerce siteyi ziyaret etmekte, birçok site üzerinden de alışverişlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bu sitelerde online ödeme sistemi varsa kredi kartı bilgilerimize, nüfus bilgilerimize kadar karşı tarafla paylaşıyoruz. Bu durumlarda akıllara kazınan ilk soruysa “bu bilgilerin nereye gittiği ve nasıl korunduğu?”. Toplumda bakıldığında herkes siber güvenlik uzmanı olmadığından dolayı da bu soruların cevabını ister istemez tam manası ile bulamıyor.

Bu yazımızda sizlere bir sitenin nasıl güvenilir olup olmadığını anlayabilmeniz adına birkaç ipucu veriyor olacağız. Öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken konu sitede “SSL Sertifikası” bulunmasıdır. SSL manası ise web sitesiyle sunucu arasında şifrelenmiş bağlantı kurma olanağıdır. Günümüzde bakıldığında birçok sitede bu sertifikanın kullanımını sıkça görebilirsiniz. Google bu konuda oldukça sert bir tavırla ilerlemektedir. SSL kullanmayan sitelerin arama sonuçlarında çok geri sayfalarda olacağını dile getirmiştir.  Yani SSL kullanımının önemini buradan da anlayabiliriz.

Farklı bir güvenlik analizi ise firma bilgilerinin detaylı olarak yazılıp yazılmadığına ilişkindir. Alışveriş yapacak olduğunuz site üzerinde firmaya ait bilgiler, sahiplik bilgileri, vergi numarası bilgileri yer almamakta ise bir problem var demektir. Sitede bir diğer husus ise Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S) alanın dolu olmasıdır. Geri planda sorularınıza rahat bir şekilde cevap alabileceğiniz müşteri temsilcilerinin bulunması gerekmektedir.

“Güvenilir Kitap Sitesi” Dendiğinde İlk Olarak Akla Ne Gelmektedir?

  • Ödeme sayfasında sanal güvenlik (SSL) ayarlarının kontrolü yapılmalıdır. Bunu anlayabilmenizin en güzel yolu site url uzantısının “https” olarak başlamasıdır. Ayrıca üst sol kısım “yeşil” renkte olmalıdır.
  • Sipariş işlemi sonrasında yapılan bilgilendirmenin yeterliliği incelenmelidir.
  • Kargolama sürecinin hızlı olması gerekmektedir.
  • İade işlemlerinin oldukça etkin bir yapıda olması gerekmektedir.

Kitap Satışı Gerçekleştiren Güvenli İnternet Siteleri

Kitap satışıyla ilgili eğitim, ders, roman, hikâye, öykü, teknoloji gibi farklı kategorilerde birçok seçkin yayınevi markasının ürününü bir arada bulabileceğiniz siteler arasında Yardımcı Kitaplar sitesini tercih edebilirsiniz. Günlük binlerce tıklama alan, alışveriş süreçlerinde oldukça tercih gören, kargo süreçlerinde, müşteri hizmetleri süreçlerinde çok hızlı dönüşler sağlayan firmanın Türkiye geneli hizmet ağı bulunmaktadır. Özellikle birçok yayınevine ait ders ve sınav kitapları, TYT kitapları, AYT kitapları, Okul öncesi kitapları, İlkokul kitapları, Ortaokul kitapları, Lise kitapları gibi çocuklarımızın geleceklerine yön veren kitaplara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Adidas Okul Çantası başlıklı makalemizde adidas sırt çantası ve okul çantası markaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Yayınevi Nedir? Sorumlulukları Nelerdir?

Sonraki Yazı

2019 – 2020 LGS Kaynak Kitap Önerileri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir