İstanbul’da Deprem Tedirginliği

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
İstanbul'da Deprem Paniği

İstanbul’da Deprem Paniği

İstanbul’da Deprem Tedirginliği

İstanbul Silivri ilçesi açıklarında saat 13:59 sırasında ortalama büyüklüğü 5,8 olarak belirlenen deprem meydana geldi. İstanbul genelinde vatandaşlar tarafından büyük bir tedirginlik yaşandı. Ayrıca depremin sarsıntısı İstanbul çevresinde yer alan illerden de hissedildi. Deprem sonrasında ise gün içerisinde ara ara 30 civarı maksimum büyüklüğü 4,1 civarında olan sarsıntılarda hissedildi.

Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Merkezi’nin açıklamalarına göreyse “Silivri açıklarında 5.7 şiddetinde depremin meydana geldiği” hakkında değerlendirmede bulundu. AFAD ise yaptığı açıklamada “meydana gelen depremin büyüklüğünün 5.8” olduğunu belirtti. Ayrıca depremin yerin 7km altında meydana geldiği ile ilgili AFAD açıklamalarda bulundu. İstanbul’da deprem tedirginliği vatandaşlarımızı sokakta boş alanlara çıkardı.

Depremi hisseden vatandaşlarımız ise büyük korku yaşadılar ve sokakta toplanma alanlarına çıktılar. Herhangi bir deprem durumuna tedbir amacıyla da okullar tatil edildi.

İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Açıklama Yaptı

İBB başkanı “Ekrem İmamoğlu” deprem sonrası İstanbul’da herhangi bir yıkılma ve can kaybı durumunun söz konusu olmadığını, ayrıca AKOM’da olduğunu da İstanbul’da bulunan vatandaşlarına bildirdi. Ayrıca deprem sonrası da İGDAŞ hemen kriz masasını kurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı’mınız Cumhurbaşkanımızla durumu değerlendireceğine dair açıklama yaptı.

Deprem Sonrası 4 İl’de Bulunan Okullar Tatil Edildi

Bugün İstanbul genelinde yaşanan ve çevre illerden de hissedilen deprem sonrasında İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova illerinde okullar tatil edildi.  Okullara oldukça tedirgin olarak gelen veliler ise çocuklarını alarak evlerine geçtiler.

Bir önceki yazımız olan Yardımcı Kitaplarda Sezona Özel Fırsatlar başlıklı makalemizde yardimcikitaplar.com ve yardımcı kitaplar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Yardımcı Kitaplarda Sezona Özel Fırsatlar

Sonraki Yazı

Kitap Fuarı Nedir? Ne İşe Yarar?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir