Lego Filmi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
6 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
lego filmi 1

lego filmi 1

LEGO Filmi 1 Sinemalarda Yerini Aldı

LEGO Filmi 1 ürünün kendi evreninde geçen, sıradan bir kişi olan Emmet adlı kişinin hiç beklemediği anda dünyayı kurtaran adam olma durumunu yani kahramanlığını konu almaktadır. Legoların yaşamış olduğu dünyanın oldukça zorba olan kötü niyetli bir Lego tarafından tehdit edilmesi ve parçalara ayrılması filmin esas konusudur. Kötü niyetli Legoları durduracak olan kişiyse bir yanlışlık sonucu MasterBuilder ile karıştırılan Emmet adındaki kişidir. Emmet ise bu talihsiz olayı, yanlış anlaşılmış olan durumu gidermektense kahraman olmayı seçmektedir. Kendisine ise başına gelen talihsiz olay sonrası 4 kişilik bir ekip kurmaktadır. Bu ekibin asıl görevi ise parçalara ayrılmış olan evreni birleştirip yapıştırmaktır. Filmin yönetmeni Phil Lord ve Chris Miller adlı kişilerdir. Filmin seslendirme kadrosunda ise Chris Pratt, Will Ferrell, Liam Neeson, Elizabeth Banks gibi oldukça popüler, yıldız isimler yer almaktadır. Filmin dili İngilizcedir. Renkli yapımdadır. Yapım yılı ise 2014 senesine dayanmaktadır. Filmin orijinal adı ise “The Lego Movie” olarak bilinmektedir.

lego setiyle neler yapılabilir
lego setiyle neler yapılabilir

LEGO Filmi 1: LEGO Setiyle Neler Yapılabilir?

Lego setiyle neler yapılabilir? Görkemli bir ev, huzur dolu bir aile, sevecen bir mahalle, oldukça donanımlı bir uzay gemisi, yüksek özelliklerde bir savaş tankı. Birçok kişinin benim de dâhil görkemli bir şehir, ülkeler yaratacak derecede oldukça aşırı Lego ürünlerim olmadı. Eldeki malzemeler sınırlı olunca da malum yeşil panjurlu sevimli evler, uzun boyları olan zürafalar ve benzeri şeyler yapılabilmekte. Elinizde bulunan parçaların bitmesi sonucunda ise bozarak tekrar aynı şeyleri yapıyor insan. Yukarıda konumuz olan film sadece çocukların izleyeceği değil de yetişkinlerin de keyifle izleyecekleri bir film. Film, oyuncaklardan esinlenilerek sinemaya uyarlanmıştır. Filmi izleyenler kahkahalar attıklarını ifade etmekteler. Yukarıda adını sıkça duyduğunuz Emmet sıradan bir Lego inşaat işçisiyken başına gelen bir tesadüfle kahraman oluyor. Yanında ise ona yardım eden Batman gibi hayranlıkla baktığımız karakterler bulunuyor. Filmin esas alındığı asıl konu ise bir baba-oğul arasında geçen ilişki. Kendi hobisi olan Legolara 2 çocuğunu yaklaştırmak istemeyen baba, oğlunun yaratıcılık özelliğine ve hayal gücüne hayran kalıyor. Bunun sonucu olaraksa Legolar yardımıyla kendisine bambaşka bir evren kurmuş olan çocuk kahramanla çocuk kitlenin özdeşlik kurmaya çalışması gözler önüne gelmekte.

lego filmi 2
lego filmi 2

LEGO Filmi 2

LEGO filmi 2 tüm şeylerin oldukça güzel, mükemmel olduğu günler üzerinden yaklaşık olarak 5 sene geçmiştir. Şimdi şehirde yaşayanlar oldukça yeni bir tehlikeyle karşı karşıya kalmışlardır. Uzaydan gelmiş olan “LEGO Duplo” istilacıları her şeyi yeniden inşa etmek yerine oldukça hızlı bir şekilde paramparça etmektedirler. LEGO evrenini kurtarma görevi ise yine Emmet, Lucy, Batman ve sevenlerini daha öncesinde keşfedilmemiş olan evrenlere, her şeyin müzikal bir yapıda işlediği oldukça enteresan bir galaksiye götürecektir. Bu görev sonucunda ise cesaretleri, başarıları, yaratıcılıkları ve ustalıkları sınanarak ne kadar özel oldukları ortaya çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Ucuz Lego Oyuncak Fiyatları başlıklı makalemizde en ucuz lego nereden alınır, lego oyuncak fiyatları ucuz ve ucuz lego setleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

En Ucuz Lego Oyuncak Fiyatları

Sonraki Yazı

Lego City Oyuncakları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir