Lego Oyuncak Setleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
6 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,67.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
lego oyuncakları

lego oyuncakları

LEGO Oyuncakları

LEGO oyuncakları yalnız çocuklar için değil de hepimizin severek, keyif alarak oynadığı ürünlerdir.  Bu beğenimizi kazanmayı başaran oyuncaklar, keyifli zaman geçirmemizin dışında birçok faydayı bir arada sunmaktadır. Evinde çocuğu bulunan her ebeveyn mutlaka bu oyuncakları denemeli. Ayrıca marka her yaş grubuna uygun tasarımlarda ürünler geliştirmektedir. Yaş gruplarına göre ürün gruplarını sizler için bir araya getirdik. Buradan tüm detayları inceleyebilirsiniz.

lego oyuncakların faydaları
lego oyuncakların faydaları

Lego Oyuncakların Faydaları Nedir?

Marka ürünlerini yaş gruplarını göz önünde bulundurarak tasarlamaktadır. 7 yaştan tutun ki 70 yaşa kadar her kesimin ilgisini üzerine yoğunlaştıran bu ürünler oldukça keyif vermektedirler. İnsanlarda yaş büyükçe ürünün parçaları buna paralel olarak küçülmektedirler. Anlattık, anlattık ama nedir bu oyuncaklar? Gelin faydalarını beraber inceleyelim! Ne Dersiniz?

 • Lego oyuncakları, çocuklarımızın yaratıcılıklarının gelişimine büyük olanaklar sunmaktadır.
 • Parçalarda yer alan girinti ve çıkıntılar sayesinde parçaların birbirlerine takılması, takılan parçaların tekrar çıkarılması gibi eylemlerle çocuklarımızın kas gelişimleri büyük oranda gelişmekte, ayrıca ince motor becerilerinin de gelişimi sağlanmaktadır. (İnce motor, küçük kas gruplarının hareket kabiliyetine verilen isimdir. El ve parmakların oluşturduğu hareket olarak da bilinmektedir).
 • El ve göz koordinasyonunun sağlanmasına öncülük etmektedir.
 • Ürünlerde parçalardan farklı kombinasyonlar oluşturulması, uygun parçaların doğru yerlere takılma süreçleri gibi işlemler çocuklarda sorgulama yeteneğini geliştirerek, çözüm bulma alışkanlığı kazanmalarını sağlamaktadır.
 • Ürünün kutusu üzerinde yer alan şekilleri takip ederek tasarım yapan çocuklarda yönlendirme takip yeteneği gelişmektedir.
 • Ürünlerin renkli olması sayesinde de çocukların renkleri öğrenme süreci hızlanmaktadır.
 • Çocuklarda fikir kazanma alışkanlığı oluşturmasından dolayı somut ve soyut ayrımının kazanılmasını sağlamaktadır.
 • Çocuklar ürün parçalarına odaklanıp şekiller oluşturmaya yöneldiklerinden dolayı, bunun sonucu olarak dikkat gelişimine büyük oranlarda katkı sağlamaktadır.
 • Ürünler çok parçalı olmasından dolayı aile ile birlikte oynanabilmektedir. Bu durumsa ebeveynlerin çocuklarıyla eğlenceli, keyifli zamanlar geçirmelerine olanak sağlamaktadır.
lego setleri
lego setleri

Bebekler İçin Eğitici Öğretici Oyuncaklar: Lego Setleri

Yukarıda bahsettiğimiz gibi oyuncak LEGO setleri her yaşa uygun yapıda üretilmektedir. Bizde bu durumdan dolayı en küçük yaş aralığından olaya giriş yapıyoruz.

Lego ürünü olan “Baby Clemmy” adı verilen ürün 6 ay ve 18 ay arası bebeklerin güvenli bir şekilde oyun oynamaları için geliştirilmiştir ve yumuşak bloklardan oluşmaktadır. Ürünün üretiminde kullanılan canlı renkler, bebeklerin görme duyularını fayda sağlayarak, onların dikkat ve gözlem becerilerinin gelişimlerine de büyük katkı sunmaktadır. Bebeklerinin gelişimi için eğitici oyuncak arayışı içerisinde olan ebeveynlere mutlaka bu ürünü almalarını önermekteyiz.

120 parçalı lego blok
120 parçalı lego blok

Bebekler İçin Eğitici LEGO Blokları: 120 Parçalı Lego Set

Set içerisinde yer alan parçalar toplamda 120 adettir. Yaş aralığı olaraksa 1 buçuk yaş üzeri çocuklar için uygundur. En büyük sağladığı fayda ise çocuklarda organizasyon yapısının gelişimini sağlamasıdır. Ayrıca renkli olması da çocuklarda dikkat ve yoğunlaşma yetisini geliştirmektedir.

Yukarıda yer alan ürünleri nereden alabilirsiniz? Öncelikli olarak ailelerde büyük bir çoğunluk fiyat uygunluğuna bakmaktadır. “ucuz lego oyuncak nereden alırım?” sorusunun cevabını aramaktadırlar. Bu sorunun cevabını da yine linke tıklayarak bulabilirsiniz.

tırtıklı lego oyuncak seti
tırtıklı lego oyuncak seti

Tırtıklı LEGO Oyuncak Setleri

Markanın bu ürünü toplamda 55 parçadan oluşmaktadır. Şekilleri bakımından ise farklı geometrik yapılara sahiptir. Çocuklar, bu parçaları bir araya getirerek arabalar, evler, uçaklar gibi birçok ürün ortaya çıkarabilmektedirler. Bu ürün grubu ise 3 yaş üzeri çocuklar için uygundur.

lego city oyuncak setleri
lego city oyuncak setleri

LEGO City Oyuncak Setleri

Markanın bu ürünü yine en ince ayrıntısına kadar detaylandırılarak tasarlanmıştır. Çocukların hayal dünyalarının gelişimlerine büyük oranlarda katkı sunan bu ürünleri mutlaka evinizde bulundurmalısınız. Lego City oyuncak miniklerimize şehir hayatını ve şehir içerisinde bulunan karakterleri öğretmektedir. Çocuklar bu ürünlerle kendi şehirlerini tasarlamaktadırlar.

lego polis istasyonu
lego polis istasyonu

LEGO Polis İstasyonu Oyuncakları

Okul öncesi çocukların oyuncak kategorisinde büyük bir öneme sahip ürünlerdir. Ürün 40 parçadan oluşmakla birlikte kutu içerisinden çıkan parçalarla polis merkezi, polis arabaları yapılabilmektedir. 1,5 yaş ve üzeri çocukların oynaması için uygun ürünlerdir. Çocuklarda hayal gücünün gelişimine ve yaratıcılık özelliğinin artmasına büyük olanak sağlamaktadır.

lego duplo oyuncakları
lego duplo oyuncakları
LEGO Duplo Oyuncakları

Lego Duplo oyuncaklar miniklerin minnacık ellerine göre özel yapıda üretilmiştir. Ürün 65 parçadan oluşmaktadır. Ürünün yaş aralığı uygunluğu ise 1,5 yaş ve 5 yaş aralığındadır. Okul öncesi süreçte parçalarla oluşturulan hayvanlar, karakterler yapmak çocuklara oldukça keyif vermektedir. Ürünün parçaları birbirlerine kolay geçebilecek yapıda büyük parçalardan oluşmaktadır. Küçük yaşlarda bu ürünlerle oyun oynayan çocuklar ilerleyen dönemlerde gelişim yönünden pozitif ilerleme kaydedeceklerdir. Ayrıca markanın bu ürün grubunun 2 ve 5 yaş arası çocuklar için de 105 parçalı ürünü bulunmaktadır.

lego classic oyuncaklar
lego classic oyuncaklar
Lego Classic Oyuncakları

Markanın çıkarmış olduğu bu ürün toplamda 790 parçadan oluşmaktadır. 4 yaş üzeri herkes için uygundur. Ayrıca yetişkinlerde oldukça keyifli olarak bu ürünle oynayabilmektedirler. Bu ürünle sevimli yaratıklar, şirin görünümlü evler, esrarengiz şatolar, trenler, gemi ve uçak gibi farklı birçok şekil ortaya çıkarabilirsiniz. Bu ürünle hayal gücünüzü oldukça zorlayabilirsiniz.

lego batman oyunları
lego batman oyunları
LEGO Batman Oyuncakları

Markanın bu ürünleri 6 ile 12 yaş arası çocukların oynaması için uygundur. Ürün 124 parçadan oluşmaktadır. Oyunun tek amacı vardır. Bu amaçsa Batman figürünün Joker figürünü durdurmasına yardım etmektir. Joker’in Gotham’a yerleştirmiş olduğu bombanın patlamasından önce Batman’e yardım edip patlamayı durdurmak gerekmektedir. Çocuklar bu oyunla oldukça eğlenceli ve aksiyon dolu zaman geçirmektedirler.

lego creator oyunları
lego creator oyunları
LEGO Creator Oyuncakları

Markanın çıkarmış olduğu bu ürün 6 yaş ve 12 yaş arası çocukların oynaması için uygundur. Üründe yer alan temel amaç sınırsız yaratıcılık ve farklı tasarımları ortaya çıkarmaktır. Çocuklar bu ürünle tek seferde farklı birçok model ortaya çıkarabilmektedirler. Ürünlerin birçoğunda ise seslendirme ve ışık özelliği yer almaktadır.

lego friends oyunları
lego friends oyunları
Lego Friends Oyuncakları

Markanın bu ürünleri 6 ve 12 yaş arası çocukların oynaması için uygundur. Ürün toplamda 589 parçadan oluşmaktadır. Ürünün genel özellikleri ise;

 • Bilim deneylerini seven, matematik konuları ve teknik konuları seven zeki, inatçı ve problemler çözücü Olivia.
 • Müzik dinlemeyi seven, şarkı söylemeyi ve sahne gösterimlerini seven, üretken yapıda olan, sanatsal, mutlu ve bir o kadar da heyecanlı Andrea.
 • Tasarımları seven, stiller ortaya çıkarmayı ve el işi sanatları seven yaratıcı özelliği oldukça gelişmiş, sevecen, sevgi dolu ve açık fikirli Emma.
 • Hayvanlarla ilgilenmeyi çok seven, spor meraklısı olan, yardım sever Mia.
lego marvel oyunları
lego marvel oyunları
LEGO Marvel Oyuncaklar

Markanın bu ürünleri Marvel dünyası içerisinden Spider-Man gibi birçok beğeni toplayan karakterleri çocukların odasına taşımaktadır. Modellerin oluşumu için ise yapımları ve yönergeleri takip etmek gerekmektedir. Bu set çocuklarda mantık gelişimi, problem çözme gibi yetilerin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır.

lego bionicle oyunları
lego bionicle oyunları

LEGO Bionicle Oyuncaklar

Markanın bu ürün modelleri 6 yaş ve 12 yaş arası çocukların oynaması için uygundur. Bu üründe yer alan en temel amaçsa Korkunç avcı Umarak ile düşmanlardan kurtulmak, onları yok etmektir.

lego toy story oyunları
lego toy story oyunları

LEGO Toy Story Oyuncaklar

Markanın çıkarmış olduğu bu ürün Oyuncak hikâyesi adı verilen çizgi filmi seven minikler için tasarlanmıştır. Bu üründe yine 6 yaş ve 12 yaş aralığında bulunan çocukların oynaması için uygundur. Bu set içerisinde ise minik figürler yer almaktadır.

lego star wars oyunları
lego star wars oyunları

LEGO Star Wars Oyuncaklar

Markanın üretmiş olduğu bu ürün Star Wars filminde yer alan tüm popüler gemilerin karakterlerinin evinize taşınmasına olanak sağlamaktadır. Lego Star Wars oyun setleri 6 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur. Yaş aralıklarına göre ürünün tasarımı değişmektedir.

lego nexo knight oyunları
lego nexo knight oyunları

Lego Nexo Knights Oyuncaklar

Lego Nexo Knights oyuncaklar 8 yaş ve 14 yaş aralığında bulunan çocukların oynaması için uygundur. Ürün toplamda 251 parçadan oluşmaktadır. Bu oyunda ise; Knighton adı verilen krallığın, Jestro ve ordusunun saldırısına karşı korunması hedeflenmektedir. Set içerisinde ise dönen kalelerden tutun ki mekanik atlara kadar birçok sürpriz bulunmaktadır.

lego minecraft oyunları
lego minecraft oyunları

LEGO Minecraft Oyunları

Markanın LEGO Minecraft oyunları ürünleri 8 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur. Çocukların kendi şehirlerini kurmaları için sınırsız imkân sunulmaktadır. Hayal gücünün ve yaratıcılığın gelişmesi açısından oldukça faydalı bir üründür.

lego ninjago oyunları
lego ninjago oyunları

LEGO Ninjago Oyuncakları

Markanın çıkarmış olduğu bu ürünler 8 yaş ve üzeri çocukların oynaması için uygundur. Çocukların kendi şehirlerini kurmaları için sınırsız fırsat sunmaktadır. Hayal gücü ve yaratıcılığın gelişimine büyük katkılar sağlamaktadır.

lego chima oyunları
lego chima oyunları

LEGO Chima Oyuncakları

Markanın çıkarmış olduğu bu ürün içerisinde 3 adet mini figür bulunmaktadır. 7 yaş ve 14 yaş aralığında yer alan çocukların oynaması için uygun ürünlerdir. Çocuklarda hayal gücünün gelişimine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

lego technic oyunları
lego technic oyunları

LEGO Technic Oyuncakları

Markanın çıkarmış olduğu bu ürün 11 yaş ve 16 yaş arası çocukların oynaması için uygundur. Lego’da tecrübe edinmiş kişilerin oynamaları için hazırlanmış olan zorlu bir oyun modelidir. Toplamda 2382 parçadan oluşmaktadır. Bu setle otomatik açılır kapılardan tutun ki dört tekerlekli sürüş deneyimine kadar birçok konsept yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Lego Oyuncak başlıklı makalemizde lego, lego çeşitleri ve lego oyuncak hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Endemik Yayınları Deneme Cevap Anahtarı

Sonraki Yazı

En Ucuz Lego Oyuncak Fiyatları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir