Lego Oyuncak

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
lego oyuncak

lego oyuncak

Lego Oyuncak

Lego oyuncak, Danimarka temelli oyuncak firması olan “The LEGO” grup tarafından üretimi gerçekleştirilen ürün gruplarıdır. Bu ürünler üzerinde birçok girinti ve çıkıntı yer almaktadır. Bunlar sayesinde oyuncaklar birbirine eklenebilmektedir. Bu şekilde de ürünlerden farklı şekiller elde edilebilmektedir. Firma 1949 senesinden günümüze kadar birbirlerine eklenebilen ürünler üretmektedir. Zamanla bu ürünlerin şekillerinde firma değişikliğe gitmiştir. Birbirine eklenebilen bu ürünler ilk zamanlarda kaba yapıda prizmalardan oluşmakta idi. Oyma yapılan tahtalardan elde edilmekte idi. Günümüzde ise ürünün parçalarını plastikten üretmektedirler. Bu durumda da parçalar tek bir örnek halinde gelmektedir. Bu ürünler hem büyüklere hem de küçüklere hitap etmektedir. Yurtdışında ise ödüllü olarak turnuvalar dahi düzenlenmektedir. Ürününü parçalarından farklı şekiller yaparak çocuklarınızla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

legolar
legolar

Legolar Çocuklara İyi Geliyor

Legolar temel olarak tekil girintili ve çıkıntılı yapıda bulunmaktadırlar. Çocuklar bu parçaları bir araya getirip, birbirine ekleyerek ev, ağaç gibi farklı cisimler elde etmektedirler. Bu ürünler her ne kadar tekil parça halinde olsa da üretici firma tüketiciler için farklı setler geliştirmiştir. Geliştirilmiş olan setlerden örnek verecek olursak Technic adında geliştirdiği ürünü ön planlara çıkmaktadır. Bu ürünle farklı otomobil çeşitleri ve iş makinaları elde edilebilmektedir. Parçalar birleştirildiğinde ise Bugatti Chiron, Porsche modellerine ulaşabilirsiniz. Bunlara benzer olarak kepçe (İş makinesi), kamyon gibi ürünler de elde edebilirsiniz. Markanın üretimini gerçekleştirdiği her modelin kendisine ait parçaları bulunmaktadır. Technic ürünü puzzle adı verilen oyunun Lego versiyonuna benzemektedir. Puzzle ile 2 boyutlu görüntü yakalanırken, Lego ile 3 boyutlu görüntü elde edilebilmektedir.

lego çeşitleri
lego çeşitleri

Lego Çeşitleri

Üründe yer alan en temel özellik yukarıda söylemiş olduğumuz gibi girinti-çıkıntı yapılarının olmasıdır. Bunun anlamı ise tek üründen birden fazla ürün ortaya çıkarılabilmesidir. Çocuklar araba ile oynamak istedikleri zaman parçaları bir araya getirerek kendilerine yol sınırı yapabilmektedirler. Ayrıca yapmış oldukları yolun çevresini de ağaçlarla kaplayabilmektedirler. Daha fazla uğraştıkları zamansa şehir dahi yapabilmektedirler. Bununla ilgili Lego çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Markanın City adını verdiği model buna olanak sağlamaktadır. Modeller içerisinde ise yangın söndürme tasarımı, dalış, tren istasyonu gibi konseptlerde seçebilmektedirler. Farklı paketler satın alarak hayalini kurduğunuz evreni oluşturmanız bu ürünlerle mümkündür.

lego fiyatları
lego fiyatları
Lego Oyuncak Fiyatları

Markanın ürünleri hazır şekilde satılan ürünlerin aksine, çocukların beyin gelişimlerine büyük katkı sağlamaktadır. Parçaları bir araya getirmeden önce bir sonucun elde edilmesi çocukları düşünmeye teşvik etmektedir. Bu şekilde çocuklar farklı karakterler elde edebilmektedirler. Zihinsel gelişime markanın en fazla katkı sunan modeli ise hiç kuşkusuz Boost adını vermiş olduğu modeldir. Bu modelin en belirgin özelliği programlanabilir olmasıdır. Aslında bu model Technic modeli ile de benzerlik göstermektedir. Aralarında yer alan en büyük farklılık ise Boost modelinin akıllı cihazlar sayesinde yönetilebilir yapıda olmasıdır. Parçaların birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkarılan robota akıllı cihazlar aracılığı ile komutlar verilmektedir. Çocuklar bu oyuncağı oluştururken hem el becerileri gelişme göstermekte hem de beyin jimnastiği yapmaktadırlar. Ayrıca kodlama için de ilk adımı atmış olmaktadırlar. Marka yaş gruplarına özel olarak da ürünler geliştirmektedir. Duplo adını verdiği ürünü 2 yaş ile 6 yaş arası çocuklara hitap etmektedir. Lego oyuncak fiyatları ise ürünün türüne göre en düşük rakamlardan en yüksek rakamlara kadar çıkabilmektedir. Fiyatlar genel olarak kıyaslandığında ise birçok gelir grubu tarafından rahatlıkla satın alınabilecek aralıklardadır.

lego setleri
lego setleri
Lego Setleri

Markanın kaliteli ürünleriyle düşlediğiniz dünyaya adım adım geçiş yapabilirsiniz. Öncelikle Duplo ile başlayıp, sonrasında diğer modellere geçiş fırsatı sunan Juniors modelini alabilir, daha sonra ise City modelini alarak çocuklarınızın kendi şehirlerini kurmasına fırsat verebilirsiniz. Şehir kurulumundan sonra ise meslekleri ve şehrin parçalarını tanıması için Friends modelini alabilirsiniz. Bu model özellikle kız çocukları içindir. Star Wars modeli ile zorlu savaşları tekrar canlandırabilir, Technic modeli ile de tüm ustalığınızı dökebilirsiniz. “Lego setleri” ile anında geçmiş yılların meşhur kovboyu olabilir, gelecekte ise kendinizi bir anda yıldız savaşlarının içerisinde bulabilirsiniz. Bir masal içerisinde kahramanken bir anda savaş uçağı pilotu da olabilirsiniz. Markanın üretmiş olduğu ürünlerde hiçbir zararlı madde yer almayıp, kanserojen maddeler kesinlikle kullanılmamaktadır. LEGO duplo, LEGO Juniors, LEGO Bricks and More, Lego Creator, Lego Mixels, Lego Friends, Lego City, Lego Castle, Lego Bionicle, Lego Ninjago, Lego Movie, Lego Disney Princess, Lego Nexo Knights, Lego Speed Champions, Lego Super Heroes, Lego Star Wars, Lego Technic, Lego Minifigür gibi setler arasından dilediğinizi alarak çocuklarınızın gelişimine büyük katkılar sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan LGS Sınavı Cevap Anahtarı başlıklı makalemizde 2019-2020 lgs sınavı cevap anahtarı, 2019-2020 lgs sonuçları ve lgs cevap anahtarı 2019-2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Üç Dört Beş Yayınları Cevap Anahtarı

Sonraki Yazı

İsem Yayıncılık Cevap Anahtarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir