Öğretmenler Günü Hediyesi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
öğretmenler günü

öğretmenler günü

Öğretmenler Günü İlk Olarak Ne Zaman Kutlanmaya Başlamıştır?

Öğretmenler günü dünya üzerinde yer alan birçok ülkede farklı tarihlerde kutlanmaktadır. Bazı ülkelerde ise resmi tatil olarak da ilan edilmektedir. İlk olarak 1994 senesinde UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) tarafından verilen bilgilendirmenin ardından 5 Ekim tarihinde kutlanmaya başlamıştır. 5 Ekim tarihinin manası ise 1966 senesinde Fransa’da yer alan Paris şehrinde yapılan “Öğretmenlerin statüsü hükümetler arası özel konferans” adı altında UNESCO’nun temsilcileriyle, ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü) tarafından “Öğretmenlerin statüsü” tavsiyesinin yoğun oranda oy birliğiyle kabul edilmesini temsil etmektedir.

Farklı kültür ve dönüm noktası bulunan farklı birçok ülkede kutlama farklılıklar göstermektedir. Yaklaşık 12 adet Arap ülkesinde ise 28 Şubat tarihinde kutlanmaktadır. Bu ülkeleri belirtecek olursak Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen’dir.

İran’da ise kutlama her yıl 2 Mayıs tarihinde gerçekleşmektedir. Ülkemizde ise kutlama her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanmaktadır.

Ülkemizde “24 Kasım” tarihinde kutlanmasının ise önemli bir sebebi bulunmaktadır. Buda Bakanlar Kurulu tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği” unvanını 11 Kasım 1928 yılında vermesi, bu unvanının resmileşme sürecinin de 24 Kasım tarihine denk gelmesidir. Millet Mektepleri Talimat Namesi 24 Kasım tarihinde resmiyete kavuşturulması için yayınlanmıştır.

öğretmenler günü hediyesi ne alabilirim
öğretmenler günü hediyesi ne alabilirim

Öğretmenler Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

Binlerce öğrencimiz her yıl 24 Kasım tarihinde öğretmenlerini onurlandırmak adına onlara güzel bir hediye araştırma telaşına kapılmaktadırlar. Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerimize hediye etmiş olduğu bu özel günde biz de öğrencilerimizi bir nebze olsun rahatlatmak adına çeşitli ürünler hakkında bilgilendirmeler yaptık. “Öğretmenler günü hediyesi ne alabilirim?” sorusunun çözümünü aşağıda yer alan ürün listesinden bulabilirsiniz.

Prestij Kalem Çeşitleri; Oldukça kaliteli olan, görünüm olarak da dikkatleri üzerine toplayan, şık bir görüntü sunan ürün çeşitleridir. Bu ürünlerin kendisine özel şık kutuları da bulunmaktadır.

Kitap Çeşitleri; Roman, Öykü, Bilim, Sanat, Çizgi Roman gibi birçok ürün arasından öğretmeninizi mutlu edebilecek oldukça kaliteli, seçkin yazarlara ait ürünlerden herhangi birisini satın alabilirsiniz.

USB Bellek (Flash Disk); Bilindiği gibi artık birçok okulda akıllı tahtalar kullanılmaktadır. Dersler tamamen teknolojik olarak işlenmektedir. Öğretmenleriniz için verileri sürekli yanlarında taşıyabilmeleri adına bu ürünlerden alabilirsiniz.

Çanta; Öğretmenlerinizin, evraklarını rahat bir şekilde yanlarında taşıyabilmeleri adına onlara oldukça şık çantalardan dilediğinizi alabilirsiniz.

Ajanda; Öğretmenlerinizin günlük hayatta kullanmaları, herhangi bir toplantıda yanlarından ayıramayacakları oldukça şık görünümlü, kaliteli bir ajanda alabilirsiniz.

öğretmenler günü hediyesi
öğretmenler günü hediyesi

Öğretmenler Günü Hediyesi Kampanyalarını İyi Araştırmalısınız

Anaokulu öğretmeni de olsa, akademik bir eğitimci de olsa 24 Kasım’ın öğretmenler için ayrı bir önemi ve yeri bulunmaktadır. Hem vefalı hem de cefakâr olan öğretmenlerimizin mutlu olmaları için onlara güzel bir hediye almayı mutlaka hepiniz istiyorsunuzdur. “Öğretmenler günü hediyesi kampanyaları” bu süreçten önce mutlaka iyi bir şekilde analiz edilmeli ve araştırılmalıdır. Birçok kişi öğretmenlerine el yapımı hediyeler verirken, birçok kişi ise listede belirtmiş olduğumuz kategorilerde bulunan ürünlerden bir hediye seçmektedirler. Birçok kişi ise son güne kadar ne alacağına karar veremeyip, son gün ise hediye almaktan vazgeçmektedirler. Bu nedenle öğrencilerin belirli bir kısmı buruk bir tebrik şeklinde günü geçiştirmektedirler. Bu nedenle yazımızı incelerken sizlere belirttiğimiz kategorilerden herhangi birisini tercih ederek uygun olan ürünü hemen alabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Adidas Okul Çantası başlıklı makalemizde adidas sırt çantası ve okul çantası markaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Adidas Okul Çantası

Sonraki Yazı

YDS Hazırlık Kitapları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir