Okul Öncesi Etkinlik Kitapları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
okul öncesi kitapları

okul öncesi kitapları

Okul Öncesi Kitaplarıyla Öğrenme Süreci Hızlanıyor

Okul öncesi kitapları, çocuklarımızın etraflarını keşfetmeye başladıkları dönemde, ilgilerinin ve merak duygularının farklı alanlara yönelik şekillenmeye başladığı dönemlerde oldukça büyük katkılar sağlamaktadır. Çocukların hayatı keşfetmeye başlamış oldukları bu süreç, kritik bir sürecin başlangıcı olarak da bilinmektedir. Çocuklarımız bu süreç içerisinde isteklerini ve ihtiyaç duydukları şeyleri çeşitli iletişim yollarıyla bizlere bildirmektedirler. Ayrıca bu dönem çocuklarda konuşma yetisinin en etkin olduğu aralık olarak da bilinmektedir. Onların kendilerini rahatlıkla ifade edebilmeleri için dil yetilerinin de gelişme göstermesi gerekmektedir. Bu dönemde çocuklarınıza kitap okumak oldukça büyük önem arz eden hassas bir konudur. Kitap okumaya başladığınız sürede kelimeleri onlara telaffuz etmeniz, harfleri söyleme biçiminiz, taklit etmiş olduğunuz sözcükler çocuklarınız tarafından anında fark edilmekte ve hafızalarına kazınmaktadır. Çocuklara erken yaşlarda kitap okumak, onların birçok yönden pozitif gelişimine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

okul öncesi eğitim seti
okul öncesi eğitim seti

Okul Öncesi Eğitim Setiyle Çocuğunuza Pozitif Değer Katın

Kitaplar, çocuklarınızın sözcük haznelerinin gelişimine büyük katkı sağlarken, aynı zamanda onların duygularını, düşüncelerini rahat bir yapıda ifade etmelerine de olanak sağlamaktadır. Ayrıca hafızalarının gelişimine de büyük oranlarda katkı sunmaktadır. Her kitap içerisinde yer alan temanın özelliği, çocuklarımızın olaylara farklı bakış açısından yaklaşımlarına olanak sunmaktadır. Durum böyle olunca da hayal gücünün gelişimi de büyük oranda artmaktadır. Çocuklarınızla beraber kitap okumaksa, aranızdaki bağın daha da güçlü bir duruma gelmesine fırsat sunmaktadır. Çocuklarınıza bu süreçte aktivite temalı kitaplar, resim temalı kitaplar, sesli kitap, duyu organlarını harekete geçirici kitaplar alarak onların birçok şeyi öğrenmelerine katkı sağlayabilirsiniz. Okul öncesi eğitim seti çocuklarımız için oldukça uygun yapıda bulunan ürünler arasındadır. Geçmişe dönme, geleceğe bakma gibi süreçlerinde onlara oldukça büyük değerler katacak bu ürünleri de mutlaka değerlendirmenizi önermekteyiz.

okul öncesi etkinlik kitabı
okul öncesi etkinlik kitabı

Okul Öncesi Etkinlik Kitabıyla Ona Beceriler Kazandırın

Çocuklarınız kitapları rahat bir şekilde kavramaları, kolaylıkla çevirebilmeleri için ürünlerde yer alan sayfaların, çocukların yaş aralığına uygun yapıda yer alması gerekmektedir. Ürünlerde uzun cümlelerden ziyade, kısa, kurallı cümlelere yer verilmelidir. Uzun cümleler olduğu zaman çocuklarımızın sıkılma olasılıkları da daha fazla olacaktır. Ürün içerisinde yer alan görsellerin çocuklarımız tarafından kolay algılanabilmesi için mutlaka görsel boyutları büyük olmalıdır. Okul öncesi etkinlik kitabı gibi ürünler çocuklarımızın ilgisini daha fazla üzerine toplamaktadır. Bu ürünler zihinsel gelişimi büyük oranda tetikleyerek, ürün içeriğinde yer alan farklı aktivitelerle çocuklarımızın kaslarının gelişimi ve öğrenme süreçleri oldukça hızlanmaktadır.

okul öncesi hikaye kitapları
okul öncesi hikaye kitapları

Okul Öncesi Hikâye Kitapları Hayal Gücünü Geliştiriyor

Hikâyeler kategorisi bakımından piramit içerisinde yer alan tohumlar gibidir. Çocuklarınıza anlattıkça yeşerir. Tohumda ise bilgelikte yer alır. Çocukların bilinçaltına eklenmiş olan hikâyede geçen tohumlar ilerleyen süreçlerde uygun ortamı bulduklarında yeşermeye başlarlar.  Çocuklarımızın iç dünyasının, dış dünyasının gelişimine okul öncesi hikâye kitapları büyük oranda katkı sağlamaktadır. Hikâyeler sayesinde çocuklarımızın kelime dağarcıkları gelişerek, duygu düşüncelerini de rahat bir dilde ifade edebilmektedirler. Ayrıca duygusal olarak da gelişimlerine büyük katkı sağlamaktadır. Okuma yazmayı bilmeyen çocuklarımız, dinlediği hikâyede duymuş olduğu kelimeleri, harfleri incelemeye başlamaktadırlar. İncelemiş oldukları kelimeleri tanıyıp sonrasında hatırlamaktadırlar. Bu durumda onların dikkat becerilerini, kelime öbeklerini, işaret algılarını fazlasıyla geliştirmektedir.

Bir önceki yazımız olan Netbil Yayınları Kitapları başlıklı makalemizde netbil yayıncılık ve netbil yayınları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Netbil Yayınları Kitapları

Sonraki Yazı

Geleceğe Nefes Fidan Kampanyası

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir