Playstation PS 5 Ne zaman Çıkacak

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
13 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
playstation 5

playstation 5

Playstation 5 İle İlgili Açıklamalar

Oyun sektöründe oldukça güvenilir isimler arasında yer alan Jason Schreier, Playstation 5 ile ilgili oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Schreier, Twitter üzerinden açıklamış olduğu bilgilendirmede ürünü sattıracak olan en önemli özellikleri vurguladı.

Ürün Japonya’nın teknoloji devi olan adını sıkça duyduğunuz SONY markası tarafından üretilmektedir. Marka bir süredir yeni ürünüyle ilgili çalışmalarına devam etmektedir. Her ne kadar yeni ürünüyle ilgili kısa açıklamalar yapmış olsa da, ürün hakkında bilinmeyen birçok bilgi bulunmaktadır. En son ortaya çıkan bilgilerse Playstation 5 ile ilgili oldukça önemli detayları gözler önüne sermektedir.

Şunu bilmenizi istiyoruz ki yazımızın devamında öğreneceğiniz bilgiler marka tarafından duyurulmamıştır. Fakat Kotaku adı verilen internet sitesinin alanında deneyimli yazarı olan Jason Schreier tarafından açıklanmıştır. Bu yazarsa oyun sektöründe oldukça güven veren isimler arasında yer almaktadır. Yapmış olduğu açıklamalarda genelde sektörde belirleyici olmaktadır.

PS5
PS5

Playstation 5 Özellikleri

Playstation 5 özellikleri” ünlü yazarın yapmış olduğu açıklamalar Twitter üzerinden gelmiştir. Aslında konu Playstation 5 değil de Google tarafından çıkarılmış yeni ürün olan Google Stadia oyun akış hizmeti sunan ürünle ilgiliydi. Farklı bir basın mensubunun açıklamalarını retweetleyen yazar, bu açıklamasında Playstation 5’le ilgilide önemli bir özelliğe değinmiştir. Yazarın belirtmiş olduğu bu özellikse ürünün oldukça yoğun bir satış hacmi olacağına işaret etmektedir. Yazarın belirttiği bu önemli özellikse aşağıda yer almaktadır.

“Tesadüf değil. Hemen oynayabilme, sadece gereksinim duyulan dosyaları indirme, yükleme sürelerinin olmaması. Bu özellikler Playstation 5’in satışının yoğun olacağına dair en önemli özellikler” şeklinde ifadesi ile bu önemli özelliği de açıklamış bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen özellikse Playstation 5 ürününün oyun sektöründe bomba gibi bir yenilikle dönüş yapacağını gözler önüne sermektedir. Bu özellik dışında ise ürünün ne gibi yenilikler sunacağı ise bilinmemektedir.

Sonay ilerleyen zaman aralığında mutlaka ürünüyle ilgili olarak yenilikleri gün yüzüne çıkaracaktır. Yazarın belirtmiş olduğu bir tek özellik dahi oyun severlerin yüzünü oldukça güldürmektedir.

PS 5 Fiyat
PS 5 Fiyat

Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak

Playstation 5 ne zaman çıkacak?” sorusunun cevabını ayrıca PSErobus adındaki Twitter kullanıcısının yapmış olduğu açıklamaya göre de PS5 20 Kasım 2020 tarihinde Kuzey Amerika ve Avrupa’nın belli başlı ülkelerinde satışa sunulacaktır gibi bir söylem gelmiştir. PS5 Fiyatının ise 499dolar olacağını ifade etmiştir. Ayrıca ürünün çıkış oyunları arasında da Gran Turismo’nunda yer alacağını ifade etmiştir. Ürün 2 TB SSD ile piyasaya sürüleceğine dairde bilgiler verilmiştir. Ayrıca ürünün PS4 için geliştirilmiş olan oyunları da kaldıracağına dair söylemler yer almaktadır. Ürünün Türkiye fiyatı Aralığınınsa 5.000TL civarında olacağına değinilmiştir. Hafızasının göz önünde bulundurulmasının durumunda bu rakamın yüksek olmadığı da gözlerden kaçmamaktadır.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Kırtasiye Malzemeleri

Sonraki Yazı

Android Güvenlik Açığı Bulanlara Para Ödülü

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir