Sevgililer Günü Hediyeleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
32 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
sevgililer günü nedir

sevgililer günü nedir

Sevgililer Günü Nedir?

Sevgililer günü tam olarak nereden çıktığına dair bir belge bulunmamaktadır. Kutlanmaya başlanma tarihi ise yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Kökenine indiğinizde Roma’ya kadar devam etmektedir. Her sene Şubat ayında bir gelenek halinde kutlanmaya da devam etmektedir. “Sevgililer günü nedir?” sorusunun cevabını yukarıda bulunan söylemimize istinaden kısa ve öz olarak belirtmek istersek dünya genelinde birçok çiftin birbirlerine hediye alışverişi, güne farklı bir anlam yüklenmesi manasına gelmektedir. Bu kutlama her sene Şubat ayının 14’ünde kutlanmaktadır. Kutlamanın ilk başlangıç zamanı ise Milat sonrası 270 senesine dayanmaktadır.

Rivayete göreyse imparator 2. Claudias Roma’yı kendi kurallarına göre yöneten zalimce davranışlar sergileyen bir hükümdardı. Kendisine göre en büyük problemse ordusunda savaşacak asker bulunmamasıydı. Kendisine göre durumun tek nedeni Roma’da bulunan erkeklerin aşklarını ve ailelerini bırakmama düşüncesiydi. Bundan dolayı Claudias Roma’da gerçekleşen tüm nişanlanmaları ve evlilikleri kaldırmıştır. Aziz Valentina adı verilen kişi ise Claudias zamanında Roma’da yaşamını sürdüren bir papazdı. Valentina zalimce kurallar kuyan Claudias’ın yasaklarına rağmen aynı dönemde Roma’da yaşamını sürdürmekte olan Aziz Marius’la birlikte Claudias’ın yasaklarına rağmen gizli bir şekilde çiftleri evlendirmeye devam etmiştir. Bir süre sonra ise bu durum cani imparator tarafından duyulmuştur. Aziz Valentina çiftleri gizlice evlendirmesinden dolayı cani imparator tarafından tutuklanmıştır. Yaptıklarının cezası olarak Valentina sopayla cani bir şekilde dövülerek öldürülmüştür. Valentina Milat sonrası 270 yıllarında tam 14 Şubat’ta Hristiyan şehitliğine gömülmüştür. O gün bu gündür kutlamalar her yıl 14 Şubat’ta devam etmektedir.

sevgililer günü indirimi 2020
sevgililer günü indirimi 2020

Sevgililer Günü İndirimi 2020

Tüm Dünya genelinde aşkla kutlaması gerçekleştirilen ve oldukça özel günlerden birisi haline gelen 14 Şubat kendisini Ocak ayından itibaren hatırlatmaya başlamaktadır. Kalplerin havalarda uçuştuğu bu özel ve güzel günde heyecan her ne kadar artsa da “sevgilime ne almam gerekiyor?” düşüncesi kafalarda bir hayli soru işareti oluşturuyor. “Sevgililer günü indirimi 2020” yılında da devam ediyor mu? Gibi soruları zaman zaman duyar gibi oluyoruz. Ocak ayının başlamasıyla birlikte tüm marka ve mağazalar sevgililer günü indirimleri düzenlemeye başlamaktadırlar. Bu süre aralığında ise partnerinizi iyi bir şekilde tanıyıp, partnerinizin ne istediğini, neye ihtiyacı olduğunu iyi bir şekilde tahmin etmek gerekmektedir. Partnerinizi iyi tanıdığınızda aslında sorun da ortadan kalkmış oluyor. Bunun yanında sadece onun istediğiniz değil de, kendinizde bir şeyler katarak ona sevginizi hatırlatmak adına birden fazla hediye seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

sevgililer günü hediyesi bayan için öneri
sevgililer günü hediyesi bayan için öneri

Sevgililer Günü Hediyesi Bayan İçin Öneri

Hayatınızın en özel, en önemli insanı için unutulmaz, akılda kalıcı bunun yanı sıra bir o kadar da kıymetli hediye araştırması içerisine girdiğinizi hissedir gibi oluyorum. Tam da burada kendinizi yoklamanız gerekmektedir. Partnerinizle birlikte geçirmiş olduğunuz zaman, onun yapmaktan hoşlandığı şeyler, zevkleri ve buna benzer özellikleri gibi detayları aklınızdan geçirerek “Sevgililer günü hediyesi bayan için öneri” linkinden kategoride bulunan ürünleri inceleyebilir, arasından bir yâda daha fazla seçim yapabilirsiniz. Burada her ne kadar kolay bir şekilde okusanız da biliyorum ki güzel bir hediye seçmek emek ve sabır gerektirmektedir. Sevgilinize güzel bir Peluş oyuncak alarak onu mutlu edebilirsiniz. Büyük küçük bu ürünler herkesi mutlu etmektedir. Bazen bu ürünlere sarılıp uyuduğumuz zamanlarda olmaktadır.

sevgililer gününde erkeğe ne alınır
sevgililer gününde erkeğe ne alınır
Sevgililer Gününde Erkeğe Ne Alınır?

Bu yazıyı okuduğunuz için oldukça şanslı olduğunuzu belirtmek istiyoruz. Çünkü birazdan size sayacağımız ürünler erkekler tarafından oldukça beğenilmekte. Cüzdan, bileklik, ofis setleri, yapboz, çanta, prestij kalem, anahtarlık ürünleri arasında birini ya da birden fazlasını sevgilinize uygun fiyatlara satın alarak onu mutlu edebilirsiniz. Bu tarz hediyeler erkeklerin dünyasının da bir parçası olmuş durumda. Ayrıca onu çok mutlu edebilmek adına bir not kâğıdına sevginizi belirten sözler ekleyerek sürpriz yapabilirsiniz. Sevgililer ve çiftler arasında küçük notların, sevgi sözlerinin, duygularını birbirlerine ifade edebilmeleri için çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Bundan dolayı yılın en duygulu gününü kaçırmamanızı öneriyorum. “Sevgililer gününde erkeğe ne alınır?” sorusunun cevabını da sizlere içeriğimizde belirtmiş olduk. Umarım oldukça uzun, sağlıklı ve güzel yıllar, ömürlük sevgiler daima sizlerle olur.

sevgililer günü hediyesi erkek için fikirler
sevgililer günü hediyesi erkek için fikirler
Sevgililer Günü Hediyesi Erkek İçin Fikirler

Yukarıda erkekler için belirtmiş olduğumuz fikirlere ek olarak başka neler satın alabilirsiniz. Gelin bunlara da birlikte bakalım. Erkekler için sevgililer günü hediyesi arayışınız içerisinde viski taşlarına, saatlere, çikolatalara, kemerlere, gömleklere, kazaklara, ayakkabılara kadar birçok seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Dinamik ve zekice seçilmiş olan hediyeler erkekleri oldukça mutlu etmektedir. “Sevgililer günü hediyesi erkek için fikirler” içeriğimizden size bir fikir daha sunduk. Umarım aradığınız hediyeyi bulmanıza bir nebze de olsa yardımcı olmuşuzdur.

sevgililer günü hediye fikirleri
sevgililer günü hediye fikirleri
Sevgililer Günü Hediye Fikirleri

Kocaman ve sevgi dolu bir gülümsemeye, oldukça içten bir sarılışa sebep olmak adına Sevgililer günü hediye fikirlerini ve alternatiflerini bu yazımız içerisinden kolay bir şekilde bulabilirsiniz. 14 Şubat sevgi coşkusuna katılabilmeniz için sizin de artık bir engeliniz kalmadı. Sevgilinizi ya da eşinizi sevinçten havaya uçuracak hediyeleri bulabilmek için yüreğinizden geçen aşk dolu sese kulak verin. “Sevgililer günü hediye fikirleri” ile ilgili de yukarıda sizlere saydığımız seçenekleri mutlaka değerlendirin. Eşinize, sevgilinize ya da nişanlınıza, hoşlanmış olduğunuz kişiye sürpriz yapmadan bu güzel ve aşk dolu günü sakın boşa geçirmeyin.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

YDS Kitapları Önerileri

Sonraki Yazı

Ahşap Boyama Malzemeleri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir