TRT Uzaktan Eğitim Kanalı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
44 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
trt uzaktan eğitim

TRT Uzaktan Eğitim’le Bir İlke İmza Attı

Değerli okurlarımız öncelikle uzaktan eğitim nedir? Sorusu cevaplamakla içeriğimize başlamak istiyorum. Uzaktan eğitim zamansal ve mekânsal olarak tamamıyla bağımsız olarak öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin okullara gitme zorunluluğu bulunmadan mevcut teknolojinin nimetlerinden faydalanarak bilgisayarlarla ve Tabletlerle internet tabanlı ortamlarda canlı, görüntülü ve sesli olarak derslerin işlenmesine, ayrıca katılım sağlayan öğrencilerin bunları farklı zamanlarda da izlemesine olanak sağlayan bir sistemdir.

Uzaktan eğitim denildiği anda akla ilk olarak açık öğretim gelmektedir. Bu tamamen yanlış bir düşünce olmakla birlikte aksine ileri düzey olan gelişmişlik gösteren ülkelerde uygulanması sağlanan oldukça yeni öğrenme metodları kullanılan modern bir eğitim sistemidir. TRT uzaktan eğitim öğrenci merkezli bir yaklaşım sergilemekte, öğrencilere fırsat eşitliği sağlamaktadır. Ayrıca fiziksel engeli bulunan öğrencilerimiz için de oldukça kolay, onların rahatlıkla katılımına olanak sağlayan bir yapıdır.  Bu yapı hem coğrafi hem de bölgesel engelleri ortadan kaldırmakla birlikte geniş bir öğrenci kitlesine hitap etmektedir. TRT uzaktan eğitim çalışmalarında yapmış olduğu bu güzel çalışmayla dijital kapıların aralanmasında da büyük bir devrim niteliğinde süreci başlatmış bulunmaktadır.

trt uzaktan eğitim izle

TRT Uzaktan Eğitim İzleyici Kitlesi de Oldukça Yüksek Düzeyde

Dersler uzaktan eğitim sisteminde uzman öğretmenler tarafından verilmekte olup internet üzerinden de çok rahat bir şekilde takip edilebilmektedir. Öğrenciler özellikle Google arama motoru üzerinde EBA TV derslerini canlı olarak izlemek için oldukça sıkı araştırmalar yapmaya başladı. Öğrencilerimize kolaylık olması açısından içeriğimizde rahat ulaşabilmeleri adına doğrudan adresi de paylaşmak istedik. TRT uzaktan eğitim izle linkini tıklayarak doğrudan ilgili canlı ders sayfasına gidebilirsiniz. Burada ilkokul, ortaokul, lise gibi seçeneklerden sınıfına uygun alanı seçerek dersleri izlemeye hemen başlayabilirsiniz.

trt uzaktan eğitim canlı

TRT Uzaktan Eğitim Canlı Eğitim Ders Geçme Nasıl Olacak?

TRT Uzaktan eğitim canlı eğitim sisteminde kafaları kurcalayan bir diğer konuysa “Takdir Belgesi, Teşekkür Belgesi, Onur Belgesi” gibi başarıyı gösteren belgelerin verilip verilmeyeceğiyle ilgili. Ayrıca öğrencilerimiz Google üzerinde sıkça “karneler nasıl alınacak” gibi sorulara cevap aramaktalar. Bu konuyla ilgili olaraksa “Milli Eğitim Bakanlığı” belgelerin nasıl düzenleneceğiyle ilgili bilgilendirmeyi yapmış bulunmaktadır. Okulların kapanış tarihine yakın bir süreçte öğrencilerin ve velilerin bekledikleri açıklama geldi. Öğrencilerimizin karneleriyle ilgili olarak yayımlanan genelge neticesinde hem lise öğrencilerine yönelik hem de yurtdışı öğrencilerini ilgilendiren bu seneyi kapsayan eğitim-öğretim sistemiyle ilgili olarak sınıf geçme süreci öğrencilerin devamsızlık süreçleri, birinci dönem puanları esas alınarak gerçekleştirilecek. Öğrencilerin 2.dönem puanları bu hususta geçerli sayılmayacak.

trt uzaktan eğitim kanalı

TRT Uzaktan Eğitim Kanalı Ne Kadar Sürecek?

TRT uzaktan eğitim kanalı ilkokul 1.sınıf öğrencilerinden lise 12.sınıf öğrencilerine kadar tamamını kapsayan bir sistemdir. Öğrencilerimizin gerek TV üzerinden EBA TV dilerlerse internet üzerinden derslere katılım sağlamalarına olanak sunulmaktadır. Ayrıca internet üzerinden derslere erişmek isteyen tüm öğrencilerimize ücretsiz internet olanağı da sunulmaktadır. Ülkemizi ve Dünya üzerinde neredeyse tüm ülkeleri etkisi altına alan Covid 19 online eğitime olan önemi daha da arttırmıştır. Uzaktan eğitimin ne kadar aralıkla devam edeceğiyle ilgili ise net bir açıklama henüz gelmemiştir.

trt uzaktan eğitim saatleri

TRT Uzaktan Eğitim Saatleri Oldukça Memnun Edici

TRT uzaktan eğitim saatleri tüm öğrencilerimizi sınıflarına göre ayırarak (ilkokul, ortaokul, lise) şeklinde öğrencilerimize kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Ayrıca EBA TV üzerinden öğrencilerimiz eğitimlerine kaldığı yerden diledikleri zaman devam edebilmektedirler. Dersler sabah 09:00 saatlerinde başlayıp öğle sonu 15:00 saatine kadar sürmektedir. Ayrıca dersleri kaçıran öğrencilerimiz için ders tekrarları da yapılmaktadır.

EBA TV CANLI Olarak TRT Üzerinde Yoğun İlgi Görüyor

EBA TV canlı TRT üzerinde ilkokul, ortaokul, lise şeklinde sunulmaktadır. TRT tarafından ise bu dersler toplamda 6 farklı kanaldan yayımlanmaktadır. Bu kanallar ise Yüksek çözünürlüğe sahip(HD), standart çözünürlüğe sahip(SD) olarak öğrencilerimizin karşısına çıkmaktadır.  Hangi kanallar olacak konusuna girecek olursak ise TRT-EBA TV İlkokul, TRT-EBA TV Ortaokul, TRT-EBA TV Lise şeklinde farklı 3 kanal uzaktan eğitim sisteminde kullanımda olacaktır.

TRT EBA TV İlkokul

TRT EBA TV ilkokul linkinden ilgili ders sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca derslerini öğrencilerimiz hem internet üzerinden hem TV kanalı üzerinden sabah saat 09:00 ile öğle sonu 15:00 saatleri arasında rahatlıkla izleyebilmektedirler. Dersleri kaçırmış olsalar bile ders tekrarı sayesinde derslerden geri kalmamakla birlikte, dijital ortamın sefasını sürebilmektedirler.

TRT EBA TV Ortaokul

TRT EBA TV Ortaokul linkinden ders sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ortaokul derslerini de öğrencilerimiz hem Google, Yandex, Bing gibi arama motorları üzerinden hem de TV kanalı üzerinden takip edebilmektedirler. Derslerin başlangıç saatleri yine sabah 09:00 ile öğle sonu 15:00 saatleri arasında gerçekleştirilmekte olup derslere zamanında katılım sağlamayan öğrencilerimiz dersleri tekrar edebilmektedirler.

TRT EBA TV Lise

TRT EBA TV Lise linkinden ders sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca öğrencilerimiz Lise derslerini tüm arama motorları üzerinden takip edebilmektedirler. Derslere zamanında giriş yapamayan öğrencilerimiz bu saatler dışında da dersleri tekrar izleyebilmektedirler. Yine Lise öğrencilerimizin dersleri sabah 09:00 saatlerinde başlayarak öğle sonu saat 15:00’da sonlanmaktadır.

Ayrıca ilkokul, ortaokul, lise ile ilgili olarak yardımcı kitap arayışı içerisindeyseniz. Yardımcı kitaplar linkimizden oldukça uygun ve seçkin yayınevi ürünlerinin tamamını bir arada bulabilir, dilediğiniz yerden hızlı bir şekilde ürünleri sipariş ederek kargo hizmetiyle kapınızdan teslim alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yardımcı Kaynak Kitap Siteleri başlıklı makalemizde en iyi kaynak kitaplar, en iyi yardımcı kitaplar ve kaynak kitaplar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

En İyi LGS Kitapları 2020

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir