USB Bellekle Windows 10 Kurulumu

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
16 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
usb bellekle windows 10 kurulumu

usb bellekle windows 10 kurulumu

USB Bellekle Windows 10 Kurulumu

Günümüzde bakıldığında Windows 10 hemen hemen her bilgisayarda kullanılması gereken işletim sistemleri arasında bulunmaktadır. Nedeni ise hem kullanışlı hem de kurulum sürecinin oldukça kolay olmasıdır. İşletim sistemine format atabilmek içinse “USB Bellekle Windows 10 Kurulumu” adlı yazımız tam da size göre.

İşletim sistemleri ilk çıktığı dönemlerde disketlerden yüklenmekte idi, sonrasında ise CD’lere, DVD’lere geçişi sağlandı. Günümüzde ise en son USB Belleklere kadar süreç kolaylaştırıldı. Günümüzde ise oldukça yoğun kullanılan işletim sistemlerinin başında Windows gelmektedir. Windows 10 ise günümüzün en gelişmiş işletim sistemleri arasında yer almaktadır. Ayrıca her zaman yanınızda taşımanız mümkün olan bir işletim sistemidir.

USB Bellekle Windows 10 Nasıl Yüklenir
USB Bellekle Windows 10 Nasıl Yüklenir

USB Bellekle Windows 10 Nasıl Yüklenir?

1.Adım: USB’yi hazırlayabilmeniz için öncelikli olarak Microsoft Medya Oluşturma Aracını indirmeniz gerekmektedir. Sayfaya yönlendiğiniz zaman sayfa içerisinde yer alan “Aracı Şimdi İndirin” butonuna basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dosyayı indirdikten sonra açıp, sonrasında lisans koşullarını kabul ederek “başka bir bilgisayar için yükleme medyası” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. UYARI; Bu içerikte Microsoft’un resmi aracı kullanılmaktadır.

2.Adım: Size en uygun olan Windows ürününü seçerek indirmeniz gerekmektedir. Bu aşamaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu aşamada dilerseniz “Bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan” seçeneğini de seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli özellikse “kaç bit Windows 10 istediğinizi doğru seçmektir”. Sonrasında ise “ilerle” butonuna basarak işleme devam edebilirsiniz. Şunu da bilmenizde fayda var ki; 64 Bit Windows 10 İşletim Sistemi için 2GB RAM, en az da 32GB depolama alanı, 1GHZ hızında çalışan bir işlemci özelliğine sahip bir bilgisayara sahip olmalısınız.

3.Adım: Bu adımda “USB Flash Sürücü” seçeneğini seçip ilerlemeniz gerekmektedir. Bunun sonrasında ise karşınıza hangi USB belleği kullanmak istediğinize dair bir ekran gelmektedir. Bu seçim sonrasında ise “Windows 10 indirme” süreci başlayacaktır. En son ise Windows 10 medyası oluşacaktır. Bu aşama sonrasında beklemeniz gerekmektedir.

4.Adım: BİOS ekranı ayarlarında yapılması gereken işlemleri gerçekleştiriyoruz.  Bu aşamada medya oluşturma sürecini tamamladıktan sonra USB belleğimizi format atmak istediğimiz bilgisayara takıyoruz. Taktıktan sonra bilgisayarımızın BİOS ekranına gidiyoruz. “Boot Menüsü” içerisinden “1 st Devices” seçeneğine USB’yi tanımlayarak BİOS ayarlarını kaydederek “Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.”

5.Adım: Bu aşamaya kadar süreci başarılı bir şekilde tamamladıysanız bilgisayarınızın açılması aşamasında otomatik bir şekilde “Windows 10 format atma” ekranı açılmaktadır. Bu ekran üzerinde depolama ayarlamasını gerçekleştirmeniz durumunda da eğer elinizde varsa “Windows 10 ürün anahtarı” istenecektir. Yoksa da bu adımı atlayabilirsiniz.

6.Adım: Bir önceki adımın tamamlanmasının ardından, Windows 10’un ilk defa açılmasından dolayı size kullanımınızla ilgili birtakım sorular gelecektir. Bu soruları kendi düşüncenize göre cevaplandırdıktan sonrasında ise “Windows 10 format atma işlemi” tamamlanmış olacaktır. Ürün anahtarı etkinleştirme işlemini de çok zaman geçmeden yapmanız gerekmektedir kurulum sonrası.

7.Adım: Format atma işlemi bilimsel olarak tamamlanmış olsa da kullanmış olduğunuz bilgisayarın düzgün bir şekilde çalışabilmesi için sürücüleri de eksiksiz yüklemeniz gerekmektedir. Bu sürücüler hakkında bilgi verecek olursak, ekran kartı, kablosuz ağ bağlantısı, ses kartı gibi farklı birçok sürücü bulunmaktadır.

USB Bellekle Windows 10 nasıl yüklenir?” sorusunun cevabını da maddeler hallinde sizlere sunmuş olduk. Umarım faydalı bir içerik olmuştur.

Windows 10 Sürümleri
Windows 10 Sürümleri

Windows 10 Sürümleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Windows 10 HOME Sürümü: Bu sürüm, işletim sisteminin sürümleri arasında bulunan en temel ürünüdür. Windows ön yüklü gelen bilgisayarların tamamında bu sürüm yüklü bir şekilde gelmektedir. Adından da anlayacağınız üzere evde kullanım için geliştirilmiş bir sürümdür. Kurumsal ihtiyaçları karşılamamaktadır.

Windows 10 PRO Sürümü: Bu sürüm Windows ailesinin en kapsamlı ürünleri arasında yer almaktadır. Özellik olaraksa Home sürümünün barındırdığı tüm özelliklere sahiptir. Ayrıca iş ve kurumsal ihtiyaçların çözümü için hazırlanmıştır. Eğer işletim sisteminin tüm nimetlerinden faydalanmak isterseniz mutlaka bu sürümü kullanmanız gerekmektedir.

Windows 10 ENTERPRİSE Sürümü: Bu sürüm “Windows Defender Geliştirilmiş Tehdit Koruması” özelliğinden dolayı büyük şirketlerin kullanımları için oldukça uygun yapıdadır.

Windows 10 EDUCATİON Sürümü: Bu sürüm tamamıyla akademik ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Öğretmen ve öğrencilere odaklanmaktadır.

Windows 10 S Sürümü: Düşük bütçeli ve eğitim odaklı çalışmakta olan bilgisayarlar için geliştirilmiştir. Ev kullanımına kesinlikle uygun değildir. Bunun nedeni ise üzerinde sadece Windows Store üzerinden inen uygulamaların çalışmasıdır. Bilgilerin çalınmamasına önlem olarak da bu sürümde BitLocker şifrelemesi kullanılmaktadır.

Windows 10 sürümleri” ile ilgili olarak bir seçim yapmanızın gerektiği durumlarda mutlaka içeriğimizi incelemenizi önermekteyiz. Aklınıza takılan sorularla ilgili olarak da yine bizlere yorum olarak sorularınızı bildirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Matematik Kadın Erkek Eşitliğinin Kanıtı başlıklı makalemizde kadın erkek eşitliği, matematik kadın erkek eşitliği ve matematik kadın erkek eşitliği bilimsel kanıtı hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşarak Katkıda Bulunun


yardimcikitaplar

Önceki Yazı

Matematik Kadın Erkek Eşitliğinin Kanıtı

Sonraki Yazı

Kanser Nedir Belirtileri Nelerdir

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir